Доступність посилання

ТОП новини

Росія не бачить підстав реабілітовувати Магнітського


У Слідчому департаменті Міністерства внутрішніх справ Росії в неділю заявили, що підстав для реабілітації юриста Сергія Магнітського, який помер у слідчому ізоляторі 2009 року, немає.

Як заявив заступник голови департаменту Олександр Ягодін, якого цитує російське агентство «РІА-Новості», слідство засвідчило, що Магнітський не виявив ніяких корупційних схем, а, навпаки, разом зі ще п’ятьма обвинуваченими організував незаконне повернення низці компаній нібито переплачених податків.

Сергій Магнітський, російський юрист, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення податків для свого замовника. Йому висунули це звинувачення по тому, як він заявив, що викрив викрадення з російського бюджету посадовцями Міністерства внутрішніх справ Росії, податкової адміністрації та інших державних органів суми в 230 мільйонів доларів, що її фонд сплатив як податки.

Магнітський помер у 2009 році в слідчому ізоляторі в Москві в віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути. Президент Росії Дмитро Медведєв визнав, що смерть юриста настала внаслідок «злочинних дій».
XS
SM
MD
LG