Доступність посилання

17 Жовтень 2019, Київ 13:06

США: рецесія закінчується, проблеми залишаються


Нью-Йорк – Сполучені Штати Америки подолали рецесію. Тепер економіка країни іде по висхідній. Про це заявляють провідні економісти. Разом з тим, залишається і низка проблем. Зокрема, рівень безробіття і нині високий, ціни на нерухомість падають, а вартість пального постійно зростає.

«Індекс оптимізму» у США зріс з 25 пунктів у третьому кварталі минулого року до 69 пунктів у першому кварталі цього року. По шкалі від нуля до ста показник вище 50 вважається позитивним. Про це йдеться у щоквартальному «Огляді економічної перспективи», опублікованому Американським бухгалтерським інститутом. Дослідження складають на підставі опитування економістів і фінансистів великих і середніх корпорацій.

Ми бачимо явне зрушення у бік більш позитивних прогнозів на поточний рік
Керол Скотт
Оптимістів нині стало удвічі більше, ніж песимістів. «Серед опитуваних нами бізнес-лідерів ми бачимо явне зрушення у бік більш позитивних прогнозів на поточний рік», – каже Керол Скотт, віце-президент Бухгалтерського інституту.
До того ж, на біржі цінних паперів на Уолл-Стріт індекс Доу-Джонса підвищився на чверть з жовтня минулого року.

Позитивний прогноз Обами

Більше компаній повертають виробництво з-за кордону, інвестуючи в Америку
Барак Обама
Оптимістично налаштований і президент США Барак Обама. «Наші підприємства минулого місяця додали 233 тисячі нових робочих місць. Загалом 4 мільйони нових робочих місць створено упродовж останніх двох років. Більше компаній повертають виробництво з-за кордону, інвестуючи в Америку. Промисловість додає робочі місця вперше з 90-х років. Ми виробляємо більше товарів для продажу решті світу. Окрім цього, ми не просто виробляємо товари. Ми виробляємо кращі товари», – зазначив Барак Обама.

Щоправда, піднесення це далеко не рівномірне, зазначають економісти. Безробіття поки що не опускається нижче рівня 8,3%. Це означає, що 12 мільйонів людей далі шукають роботу. Ціни на нерухомість впали на 34% після десяти років постійного підвищення. Це свідчить про занепад будівельних компаній. Подорожчання бензину і авіаційного пального негативно впливає на індустрію подорожей.

Тим не менше, попри всі негативні ознаки стан економіки загалом поліпшився. Успішно долають рецесію такі галузі, як енергетика, автомобільна промисловість та сільське господарство.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG