Доступність посилання

ТОП новини

Голові Львівської ОДА намагаються висловити недовіру


Михайло Костюк, голова Львівської обласної державної адміністрації
Львів – У вівторок у Львівській обласній раді депутати опозиційних партій мають намір висловити недовіру голові Львівської обласної адміністрації Михайлові Костюку. А для цього їм потрібно набрати дві третини голосів.

Зранку своїх прихильників під приміщення обласної ради приведуть як представники опозиційних сил, так і провладних. Симпатики Комітету опору диктатурі вимагатимуть припинити репресії в Україні, відпустити політичних в’язнів і висловити недовіру представникові Президента на Львівщині. Натоміть представники організації «Молоді регіони» звернуться до обранців із гаслом «РозКОДуйтеся і працюйте!»

Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області за минулий рік перед депутатами звітуватиме голова Львівської ОДА Михайло Костюк. Він очолює область понад чотири місяці.

Депутати від опозиції мають намір внести у порядок денний питання про оцінку звіту голови ОДА і можливе висловлення недовіри керівнику. Оскільки вважають, що Михайло Костюк не працює над створенням нових робочих місць, в області – безробіття, низький рівень життя.

Однак чи взагалі обранці зважаться внести у порядок денний питання про оцінку роботи голови ОДА? Адже у багатьох депутатів є власні бізнес-інтереси або ж їхня діяльність пов’язана з керівником області чи його оточенням.

Важко спрогнозувати результати голосування

Голова фракції «Фронт змін» Львівської облради Степан Кубів наголосив у коментарі Радіо Свобода, що наразі важко спрогнозувати результати голосування на сесії.

Ми вже дали незадовільну оцінку Михайлові Костюку щодо його політичної діяльності
Степан Кубів
«Сьогодні ми побачимо, наскільки чесні депутати перед виборцями. Ми вже дали незадовільну оцінку Михайлові Костюку щодо його політичної діяльності», – стверджує Степан Кубів.

Дві третини голосів, необхідних для висловлення недовіри голові Львівської ОДА Михайлові Костюку, можна набрати лише за умови, якби за це проголосували всі обранці від «Фронту змін», «Свободи», «Нашої України», Народного руху, «Удару», Української Народної партії. Лише за такого результату голосування Президент змушений зреагувати на депутатське рішення.

Можливо, йдуть торги за посади чи бюджетні гроші

Голова фракції «Партії регіонів» у Львівській обласній раді Ігор Грищук зауважив, що у винесенні питання недовіри голові Львівської ОДА більше політичного піару.

Можливо, йдуть торги за посади чи бюджетні гроші
Ігор Грищук
«Який звіт може бути за три-чотири місяці роботи? Можливо, йдуть торги за посади чи бюджетні гроші», – каже Ігор Грищук.

Голосування щодо оцінки звіту голови ОДА має відбуватись таємно. Але представники від опозиції і влади мають контролювати своїх депутатів.

Політолог Олексій Антипович вважає: яким би не було депутатське рішення, на нього не зважатимуть в Адміністрації Президента.

«Зовні це є політичний піар, а всередині це можуть бути бізнес-інтереси», – констатує політолог.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG