Доступність посилання

ТОП новини

Весь склад вченої ради Інституту соціології викликають на допит в СБУ


Весь склад вченої ради Інституту соціології НАН України викликають на допит в СБУ. Про це повідомило агентство «УНІАН» із посиланням на заступника директора інституту Євгена Головаху.

Він також передав агентству копію листа від СБУ, в якому розписаний «розклад» допиту вчених-соціологів, серед яких такі особи, як Микола Шульга, Микола Чурилов, Олександр Вишняк та ще півтора десятка провідних соціологів країни.

У листі слідчого СБУ Дишлюка зокрема йдеться, що «явка є обов’язковою», «у разі неявки без поважних причин можливий примусовий привід», а за наявності підстав – притягнення до адміністративної або до кримінальної відповідальності.

Як наголосив Євген Головаха, «такого ще не було у світовій практиці – викликати на допит всю вчену раду». «Можливо, в сталінські часи вчені ради розстрілювали по ночах, але ось так, викликати на допит в нібито європейській країні у 21-му столітті, гадаю, просто неможливо. Хіба що в Північній Кореї», – наголосив він.

«Ця влада упивається своїм всесиллям. Вона натравлює СБУ на вчених. Чому СБУ? Скажіть, чому не МВС, не прокуратура, чому СБУ? Вони хочуть залякати вчених. Чому цей слідчий з СБУ не прийде та поговорить з вченими? Він хоче насолоджуватися своїм всесиллям та страхом вчених? Я учасник цього руху «1 грудня», сьогодні маю зустріч із іншими та хочу сказати: нас же скоро будуть пакувати пачками. Я на президентських виборах був проти всіх. А сьогодні я розумію, як ми помилилися», – додав Євген Головаха.

Тим часом Голова Верховної Ради України Володимир Литвин сьогодні дав вказівку підготувати звернення до керівництва Служби безпеки України, аби там пояснили ситуацію з викликом на допит вчених-соціологів.
XS
SM
MD
LG