Доступність посилання

ТОП новини

Журналісти півроку судяться з Бойком


Справа неординарна, бо, зазвичай, чиновники ображаються на публікації й вимагають спростування від журналістів, а не навпаки
Київ – Автори тижневика «Дзеркало тижня» Юрій Ніколов та Олексій Шалайський більше ніж півроку очікують на розгляд свого позову проти міністра палива та енергетики Юрія Бойка, однак судового рішення поки немає. Ця справа для України неординарна, адже зазвичай чиновники ображаються на публікації та вимагають спростування від журналістів, а не навпаки.

Журналіст Олексій Шалайський очікував, що київський суд оприлюднить вирок 13 березня, але під час дебатів виявили низку неоднозначних моментів, що потребують, на думку судді, додаткових доказів. Вирішили провести ще одне засідання, яке має відбутися через два тижні, 27 березня.

У травні 2011 року в газеті «Дзеркало тижня» вийшла стаття – «Вишка для Бойка». В матеріалі йшла мова про тендер «Чорноморнафтогазу», де державна компанія купила бурову установку за 400 мільйонів доларів, хоча реальна ціна такого апарату – близько 250 мільйонів. Автори статті з’ясовували, кому це вигідно: виявляється, що в тендері брали участь взаємопов’язані офшорні фірми, один із офшорів купив вишку у сингапурської компанії за 248,5 мільйонів доларів і перепродав цей же апарат «Чорноморнафтогазу» за 400 мільйонів доларів. Варто зазначити, що автори знайшли докази того, що британська офшорна компанія, яка продала вишку на 150 мільйонів дорожче, має тісний зв’язок з Україною. Досі ніяких пояснень, чому «Чорноморнафтогаз» купив вишку за таку надвисоку ціну, немає.

Влітку міністр Юрій Бойко заявив, що ця стаття замовна і попросив СБУ дізнатися, хто її організував. Журналісти образилися і вирішили через суд змусити міністра вибачитись.

«Коли ми подавали позов, то були переконані, що шансів виграти небагато. Бойко сказав, що наш матеріал – «заказуха». Коли справа дійшла до суду, то його юристи почали стверджувати, що то були просто роздуми міністра, а не звинувачення. Захисники почали чіплятися за різні дрібні процесуальні речі», – розповів Радіо Свобода співавтор статті Олексій Шалайський.

Юрист Юрія Бойка відмовився коментувати перебіг справи.

Генпрокуратура відмовилась, а Кабмін зволікає

Як вважає енергетичний експерт Володимир Омельченко, покупка подібної бурової установки – марна трата грошей для України.

«Такий проект мав бути реалізований за рахунок залучення зовнішніх інвесторів, кредитів, а не за гроші громадян. До значних змін робота такої установки у будь-якому разі не призведе, бо родовища, де вона має працювати, надто малі», – каже Володимир Омельченко.

Інцидент із «вишкою» Генпрокуратура розслідувати відмовилась, мовляв, це не в її компетенції, і справу відправили до Державної фінансової інспекції та СБУ. Кабмін у вересні пообіцяв провести внутрішнє розслідування, але його результатів також досі немає.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG