Доступність посилання

ТОП новини

Голова Європарламенту закликає Лукашенка скасувати рішення про страту


Засуджені до смертної кари Владислав Ковальов і Дмитро Коновалов
Голова Європарламенту Мартін Шульц звернувся із закликом до президента Білорусі Олександра Лукашенка залишити Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова живими.

«Я був глибоко засмучений, дізнавшись, що президент Лукашенко відмовився помилувати Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова, які були засуджені до смертної кари за вибух у Мінському метро. Їх засудили, незважаючи на серйозні сумніви щодо їх ролі в цій трагічній події. На думку організацій з прав людини, суд над ними не відповідав міжнародним стандартам», – мовиться в заяві.

Мартін Шульц закликав президента Лукашенка переглянути своє рішення. «Смертна кара є незворотнім, нелюдським і принизливим для гідності явищем. Європейський парламент виступає проти нього у всіх випадках. Я закликаю Білорусь, останню країну в Європі, яка до цих пір застосовує смертну кару, ввести мораторій на це», – зазначив Шульц.

Напередодні президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився помилувати Дмитра Коновалова та Владислава Ковальова, засуджених до смертної кари за звинуваченням у скоєнні теракту в мінському метро 11 квітня минулого року.

Як повідомило в середу ввечері білоруське телебачення, рішення ухвалене «у зв’язку з винятковою небезпекою і важкими наслідками для суспільства вчиненого ними злочину».

Повідомляють, що один із засуджених – Владислав Ковальов – подавав на ім’я президента прохання про помилування, інший – Дмитро Коновалов – цього не зробив.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG