Доступність посилання

ТОП новини

Автора фінансової піраміди МММ посадили в Росії за несплату штрафу


«Моя мета – фінансовий апокаліпсис, зруйнувати світову фінансову систему» – Сергій Мавроді
Засновника фінансової піраміди МММ Сергія Мавроді посадили в тюрму за несплату штрафу в тисячу російських рублів, чи приблизно 33 долари. Скандально відомий бізнесмен, який на початку 1990-х років позбавив заощаджень мільйони людей у колишньому Радянському Союзі, передусім у Росії, вже провів за ґратами чотири з половиною роки. Але минулого року він створив ще одну піраміду, яка діяла також і в Україні, а пізніше він планував експортувати її і на Захід.

Московський суд засудив Сергія Мавроді до 5-денного ув’язнення за несплату штрафу за неназване адміністративне порушення. Прізвище Мавроді стало знову на слуху після того, як минулого року він перезаснував свою скандально відому схему, через яку мільйони людей втратили свої гроші. Він назвав її «МММ-2011», явно пов’язуючи її з пірамідою, що діяла в 90-х роках минулого століття. За 5 років її існування вкладників було більше ніж десять мільйонів. Насправді невідомо точно, скільки люди тоді втратили грошей. Але, за різними підрахунками, сума коливається від сотень мільйонів до кількох мільярдів доларів.

Перед своїм учорашнім арештом, в інтерв’ю російській службі Радіо Свобода Сергій Мавроді пояснив, що цілі його – глобальні.
Моя мета – фінансовий апокаліпсис, зруйнувати світову фінансову систему
Сергій Мавроді

«Моя мета – фінансовий апокаліпсис, зруйнувати світову фінансову систему. Я вважаю, що сучасна фінансова система несправедлива, що зовсім не правильно, що одні мають мільярди, а інші не мають нічого, тому її потрібно зруйнувати, а збудувати щось нове. Ось цим я і займаюся», – заявив Мавроді.

Схема фінансової піраміди є простою і руйнівною. Перші інвестори отримують прибутки за рахунок нових, а ті, що приходять останніми, просто втрачають свої гроші. Від охочих взяти участь у піраміді«МММ-2011» нема відбою навіть зараз, бо Мавроді приваблює людей фантастичними прибутками: від 20 до 75 відсотків на місяць. А ще обіцяє для інвесторів усілякі премії та лотереї.

Нова версія фінансової піраміди Мавроді тепер базується в iнтернеті. За словами Марводі, у тому, що він називає своєю «фінансовою соціальною мережею», вже є близько 20 мільйонів людей. Перевірити це незалежно неможливо через закритість системи. Багато людей купуються на харизму самого Мавроді, який намагається виглядати таким собі сучасним Робін Гудом.

Попри численні спроби закрити нове дітище Мавроді, у Росії це ще не вдалося. А в Україні вирішили закривати сайти МММ, але зробити це можна тільки за рішенням суду.

У світі ж доступ до сайтів МММ далі відкритий і вони існують англійською, французькою, іспанською, грецькою, турецькою, шведською та на івриті.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG