Доступність посилання

ТОП новини

«Сидять не ті!» (ФОТО)


Біля Лук’янівського СІЗО громадські активісти збирали ліки та продукти для в’язнів, Київ, 17 березня 2012 року
Київ – Біля Лук’янівського СІЗО у Києві зібралися громадські активісти, щоб підтримати в’язнів, які, на їхню думку, перебувають за ґратами незаконно. Акцію ініціювали рух «Сам», Комітет визволення політв’язнів, Центр інформації з прав людини.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, під гаслом «Сидять не ті!» учасники акції принесли до СІЗО ліки та продукти, які організатори мають намір переслати у різні слідчі ізолятори. Зокрема, «подарунки» відправлять «ніжинським робінгудам», а також учасникам Податкового майдану, які перебувають за ґратами.

Учасники мітингу також тримали в руках фото «мажорів», які, на їхню думку, втекли від правосуддя, скориставшись впливовим становищем своїх батьків. Громадські активісти вимагали реформувати українську систему правосуддя та «покарати тих, хто насправді цього заслуговує».

На думку організаторів мітингу, використовуючи пасивність громадськості, влада кидає за ґрати людей, які чинять опір режимові. «Спочатку беруть патріотів – вони ж «фашисти», як про них думає більшість людей, тому за них ніхто не заступиться. Потім беруть опозиційних політиків – вони ж втратили підтримку народу, за них теж ніхто не заступиться. Потім серед «податкових майданівців» вишукують людей, які мають кримінальне минуле і кажуть: «Та це ж бандити і ґвалтівники!», – за них теж ніхто не заступиться. А потім відбувається те, по що написано у класичному німецькому вірші: коли прийшли за мною – уже нікому було простувати», пояснює Єгор Соболєв, керівник бюро журналістських розслідувань «Свідомо».

В акції зокрема взяли участь колишні політв’язні Євген Сверстюк та Василь Овсієнко.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG