Доступність посилання

ТОП новини

Українська молодь святкувала день народження з Ліною Костенко


Біля пам’ятника Франкові студенти прочитали разом вірш Ліни Костенко, Львів, 19 березня 2012 року
Львів – 19 березня відомій українській письменниці Ліні Костенко виповнилось 82 роки. Українські студенти з різних міст влаштували у Фейсбуці свою акцію – «Святкуймо день народження з Ліною Костенко!» А у Львові студенти читали поезію улюбленої поетеси, написали численні вітання, які помістились на 20 метрах паперу, і ще – запросили улюблену письменницю до міста Лева.

Біля пам’ятника Франкові студенти, чимало з яких прийшли у вишиванках, прочитали разом вірш Ліни Костенко:

Моя любове! Я перед тобою...
Бери мене в свої блаженні сни.
Лиш не зроби слухняною рабою,
не ошукай і крил не обітни!
Не допусти, щоб світ зійшовся клином,
і не присни, для чого я живу.

Ліна Костенко допомагає піднятись і далі йти

Львівська молодь дізналась із соціальних мереж, що в багатьох містах відзначатимуть день народження Ліни Костенко і охоче долучилась, організувавши флеш-моб і літературний вечір. Бо молодь любить поезію Ліни Костенко і шанує її.

– Ліна Костенко дає мені натхнення для написання віршів.

– Я нею просто захоплююсь, письменниця допомагає піднятись і далі йти.

– Справжні лідери серед народу йдуть до нього з поезією, культурою. Для мене Ліна Костенко – це людина, яка має, що сказати людям і говорить. Її поезія популярна серед молоді.

– Кожен свідомий українець має любити українську поезію. Ліна Костенко дуже актуальна сьогодні. Твори її зачаровують.

– Хлопців у нас на філології мало, але ми любимо поезію Ліни Костенко. Мені подобається її рима, поезія надзвичайно продумана і писати, як пише Ліна Костенко, це насправді дуже важко.

У Франковому університеті протягом дня можна було послухати запис поезії Ліни Костенко, яку читала автор, а також студенти писали привітання письменниці. Їхній лист вийшов завдовжки 20 метрів. Молоді люди мріють свій лист вручити письменниці особисто. Що саме вони побажали Ліні Костенко?

– Довголіття, мужності, терпеливості і залишатись найкращою Людиною.

– Я побажав всіх благ.

– Таких письменників, таких людей дуже потребує наша держава. Здоров’я їй і многая літа.

Львівська молодь чекає на зустріч із Ліною Костенко

Ліна Костенко відома своїми поетичними збірками «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), романом у віршах «Маруся Чурай» (1979), поемою «Берестечко»(1999). Два роки тому письменниця презентувала свій перший прозовий твір «Записки українського самашедшого». Торік книжка стала одним із лідерів продажу. Ліна Костенко провела численні зустрічі зі своїми читачами.

Але у Львові презентація книжки не відбулася. Письменниця перервала творчі зустрічі у містах через необ’єктивну критику її твору деяких львівських літераторів. А раніше одне з львівських видавництв, без відома автора і без жодного договору, перевидало поему «Берестечко».

«Ми некоректно поставились до Ліни Костенко і хочемо своєю акцією вибачитись, залагодити всі прогріхи перед улюбленою письменницею, символом української поезії», – зауважила студентка Марія Шинкарчук.

Молодь не лише привітала письменницю з уродинами , але й запросила до міста: «Ліно Василівно, чекаємо Вас у Львові!»
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG