Доступність посилання

ТОП новини

Росія та США – головні продавці зброї


Прага За новим дослідженням Стокгольмського дослідницького інституту міжнародного миру, Індія є провідним покупцем (імпортером) зброї. А США і Росія, відповідно, покривають до половини всього світового об’єму експорту такого товару. У звіті наголошено, що, наприклад, Сирія, де гине у протистоянні з режимом Башара Асада цивільне населення, наростила за останні 5 років імпорт, переважно російської зброї, у 6 разів.

У дослідженні Стокгольмського дослідницького інституту міжнародного миру (SIPRI) йдеться про те, що від 2007 до 2011 років Індія купувала до 10 відсотків всього світового імпорту зброї. Більшість озброєнь Індія отримує з Росії, Великої Британії та Ізраїлю. За згадане 5-річчя світовий об’єм продажу зброї зріс у порівнянні з 2002-2006 роками майже на 25 відсотків.

До інших великих імпортерів зброї, за даними Стокгольмського дослідницького інституту, належать Південна Корея, Пакистан, Китай і Сінгапур. Третій за величиною закупівель імпортер зброю у світі – Пакистан – отримує чимало військової авіації з Китаю. Пакистан разом з Індією продовжують активно закуповувати великі групи танків. Зниження імпортних об’єм зброї Китаєм у останні два роки означає, що Пекін взяв курс на розвиток внутрішньої військової промисловості. Китай – шостий, після США, Росії,Німеччини, Франції та Великої Британії, світовий експортер зброї.

У звіті Стокгольмського дослідницького інституту міжнародного миру (SIPRI) зазначено, що США продають до 30 відсотків від світового експорту зброї й понад 80 країн світу імпортують зброю саме зі США.

Росія озброює Сирію

Друга експортна потуга у світовому продажу зброї – Росія, яка продає приблизно 24 відсотки світового експорту зброї. Особливе занепокоєння у світі викликають величезні об’єм продажу російської зброї до Сирії, де фактично триває громадянська війна і в сутичках із режимом Башара Асада гинуть тисячі мирних громадян цієї країни.

У звіті Стокгольмського дослідницького інституту міжнародного миру (SIPRI) зазначено, що імпорт зброї Сирією у проміжку з 2007 до 2011 років збільшився на 600 відсотків і давній союзник Дамаска, Росія, постачала у цей час понад 70 відсотків всіх закуплених режимом Асада озброєнь. Новітні системи озброєнь із Росії дозволяють режиму бути добре захищеним від зовнішніх загроз.

Зокрема, міністр оброни США Леон Панетта попереджав днями про небезпеку бомбардування Сирії міжнародним силами. «Були пропозиції в Конгресі США, що ми повинні завдати бомбових ударів по режиму Сирії. Але Сирія дійсно має дуже сильну систему протиповітряної оброни, яку необхідно знешкодити, перш ніж бомбардувати територію. Така система ППО розташована у населених регіонах і бомбардування спричинили б чималі руйнування», – зазначив Леон Панетта.

Група американських сенаторів із 17 осіб закликала Пентагон припинити, у зв’язку з озброєнням Росією режиму в Дамаску, військову співпрацю з Москвою (із «Рособоронекспортом»).

У звіті Стокгольмського дослідницького інституту міжнародного миру (SIPRI) Україна названа у числі найбільших експортерів зброї до Китаю та інших країн Південно-Східної Азії. Загалом же Україна посідає 12 місце серед експортерів зброї за 2011 рік.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG