Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровське метро добудовуватимуть у борг


Дніпропетровськ – Європейський банк реконструкції та розвитку погодився дати кредит на добудову дніпропетровського метро, заявляє місцева влада. Відтак у дирекції метробуду очікують суттєвих фінансових вливань уже восени нинішнього року. Активні роботи на об’єкті відновили торік, а 2016 року планують добудувати основну гілку. Поки ж метро у Дніпропетровську масовим видом транспорту не стало.

Наймолодша в Україні дніпропетровська підземка водночас є чи не найбільшим довгобудом. Споруджувати її почали чверть століття тому, але ввели в експлуатацію тільки одну гілку – шість станцій. Її називають «дитячим атракціоном»: з кінця в кінець можна доїхати за 12 хвилин. Вона зв’язує залізничний вокзал із одним із віддалених мікрорайонів, відтак перевозить лише по мільйону пасажирів на місяць – це набагато менше, ніж трамваї та тролейбуси. Вийти на пристойніші показники перевезень і рентабельності, кажуть у дирекції метрополітену, можна буде тільки після добудови хоча б ще однієї гілки.

Через брак коштів місто згаяло чимало часу: бували роки, коли не прокладали жодного метра тунелю. Цього року влада заявила: 2012 стане вирішальним у прискоренні будівництва, а до 2016 року Дніпропетровськ матиме ще одну, центральну, гілку з 3-ма станціями. Перед будівельниками поставили суворі умови – пришвидшити роботу.

Працівники «Дніпрометробуду» на умовах анонімності повідомили: у лютому будівництво метро практично не вели, тільки відпомповували воду, зараз роботи відновили. У дирекції будівництва Дніпропетровського метрополітену Радіо Свобода цю інформацію не підтверджують. Кажуть, із держбюджету надійшло 13 млн. грн, і цього достатньо, щоб виконувати графік робіт упродовж трьох місяців.

«Роботи ведуться на другій пусковій ділянці, від вокзалу до станції «Історичний музей». Роботи не зупинялись, я вас запевняю. Пройдено 54 метри гірничих виробок. При нинішньому фінансуванні це нормально. Більше року гірничі роботи взагалі не велись», – повідомив Радіо Свобода начальник дирекції будівництва метрополітену Сергій Горовець.

За підрахунками фахівців, вартість добудови метро – 368-м мільйонів євро. Невелику частину грошей, передбачається, надасть держава, решта – 304 млн. євро – кредитні кошти. Половину суми мають намір взяти в Європейського банку реконструкції та розвитку, другу половину – у Європейського інвестиційного банку. Гарантії на залучення кредиту надасть держава. Повертатимуть гроші банкам не менше 20 років, зазначає дніпропетровська влада.

З ЄБРР про позику вже попередньо домовились

З ЄБРР про позику вже попередньо домовились, підписання договору очікується у травні, а от щодо кредиту другого європейського банку – точних термінів немає.

«Що стосується другої половини кредиту, ми завершили переговори з другим банком, Європейським інвестиційним банком, ініціація на надання кредиту зараз оформляється, її надасть Міністерство економіки і Міністерство фінансів найближчим часом», – зазначив міський голова Іван Куліченко.

Освоювати кредитні кошти європейських банків, не виключено, теж будуть європейські компанії. Влада заявила, що цього року на об’єкт має зайти великий підрядник, якого визначать на міжнародному тендері. Про бажання позмагатись за право добудовувати дніпропетровське метро раніше заявляли німецькі компанії. Поки ж підземку зводять силами місцевого генпідрядника «Дніпрометробуд». Щоб заохотити будівельників, їм підвищили зарплати, зазначає голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

«Я звернувся до Мінрегіонбуду з пропозицією переглянути в бік збільшення заробітну плату для будівельників, пропозиція була ухвалена. Тепер зарплата будівельників, яка закладається до кошторису, збільшена з 2 тис. 300 грн. до 3 тис. 400 грн., тобто практично на 50%. Це буде стимулювати більш якісну роботу і залучення більш якісних підрядників», – сказав Олександр Вілкул.

Метро у Дніпропетровську було пріоритетним об’єктом до Євро-2012, поки це місто претендувало на право проведення чемпіонату.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG