Доступність посилання

ТОП новини

Євроінтеграція України: погляд з Брюсселя


«Політична еліта України відкинула державу назад у розвитку, всупереч сподіванням суспільства» – експерт
Київ – Євроінтеграція України перетворюється на міф у вустах політичного керівництва держави, або ж на нездійсненну мрію для пересічних українців. Насправді ж, євроінтеграція України – це реформи за європейськими стандартами всередині держави та підвищення якості життя громадян до європейського рівня. Так вважають експерти Європейського політичного центру з Брюсселя. У вівторок у Києві провідні фахівці Центру обговорили з українськими експертами та журналістами проблеми євроінтеграції України.

Україна і Туреччина. Що спільного мають ці дві держави-партнерки по Чорноморському економічному співробітництву? Українські та європейські експерти вважають: об’єднувальний фактор – це, серед іншого, тривалі переговори з ЄС щодо перспективи вступу. Так, цього року Туреччина відзначить 50-річчя від початку перемовин; натомість Україна сподівається цього року якщо не підписати, то, принаймні, парафувати Угоду про Асоціацію з Євросоюзом.

Щоправда, виконавчий директор Європейського політичного центру Ганс Мартенс зазначає, що і Туреччину, і Україну навряд чи буде прийнято в ЄС у найближчій перспективі. Адже обидві держави мають серйозні проблеми у царині європейських демократичних цінностей.
Я перетворююсь на скептика щодо євроінтеграції України. Адже демократія – це дотримання прав і свобод громадян, рівність кожного громадянина перед законом
Ганс Мартенс

«В останні роки ЄС зазнав значного розширення, незабаром до нас долучиться Хорватія. Я залишаюсь оптимістом щодо подальшого розширення Євросоюзу, але перетворююсь на скептика щодо євроінтеграції України. Адже демократія – це дотримання прав і свобод громадян, рівність кожного громадянина перед законом. А відтак це чесні правила в економіці, підтримка приватної ініціативи тощо. На жаль, в Україні відчувається брак цих речей», – каже Ганс Мартенс.

Діагноз для України – епідемія корупції

Головна реформа, яку має здійснити влада у Києві для наповнення реальним змістом євроінтеграцію – це антикорупційна реформа, вважає експерт зі східноєвропейських проблем Європейського політичного центру Аманда Пол.
Політична еліта України відкинула державу назад у розвитку, всупереч сподіванням суспільства
Аманда Пол

«Політична еліта України відкинула державу назад у розвитку, всупереч сподіванням суспільства, – зазначає вона. – Водночас і суспільство не спромоглося захистити ті демократичні здобутки, яких Україна досягла. Власне, на сьогодні Україна віддалена від європейської перспективи: ув’язнено колишніх урядовців – Юлію Тимошенко та Юрія Луценка; суспільство не підтримує реформи, що їх намагається впровадити уряд, тощо».

Як зауважує Аманда Пол, на часі для України – об’єднання зусиль політичної еліти, інтелектуалів, громадськості і витягти Україну з кризи. А для цього необхідно подолати корупцію, зупинити переслідування політичних опонентів та громадських активістів, провести чесні парламентські вибори.

Європерспектива: почекаймо виборів…

Партнер Європейського політичного центру – Інститут української політики – має намір провести низку міжнародних круглих столів із проблематики євроінтеграції України. Адже у Брюсселі досі немає чітко визначеної позиції щодо перспективи України, наприклад, у сфері оформлення стосунків між Україною та ЄС – себто, у справі підписання Угоди про асоціацію.

Директор Інституту Костянтин Бондаренко у розмові з Радіо Свобода пояснив, що у Брюсселі існує кілька груп, які по-різному сприймають євроінтеграцію України, а отже, створюють свої, часто діаметрально протилежні центри впливу на просування «українського питання» в ЄС.
Європейський бізнес чудово розуміє, що за умов кризи Україна є дуже важливим потенційним ринком
Костянтин Бондаренко

«Євробюрократія має свій погляд, європолітики дивляться (на Україну) інакше, – каже він. – Європейський бізнес ще іншу позицію має: він чудово розуміє, що за умов кризи Україна є дуже важливим потенційним ринком. Тому бізнесмени лобіюють підписання Угоди про асоціацію та її складової щодо створення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною».

Щоправда, українські та європейські експерти наголошують: підписання Угоди про асоціацію можливе лише після парламентських виборів, і то за умови, що вони пройдуть чесно, демократично, за участю репресованих нині політиків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG