Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада дозволила реорганізовувати «Нафтогаз»


Законопроект про реформування «Нафтогазу» є політичною грою – експерт
Київ – Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про реформування нафтогазового комплексу. До розгляду були запропоновані два подібних законопроекти: урядовий та авторства депутата від НУНС Юрія Кармазіна. Пропрезидентська більшість надала перевагу останньому. А депутати з фракції «БЮТ-Батьківщина» намагалася заблокувати ухвалення законопроекту колеги з іншої опозиційної фракції.

Законопроектом передбачено, що реорганізація Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України. Відчуження основних фондів цих державних підприємств, передача їх з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, забороняється, крім випадків, коли передача здійснюється іншому українському державному підприємству.

Пропрезидентська більшість вирішила не підтримувати подібний документ запропонований Кабінетом Міністрів і проголосувала за законопроект авторства члена опозиційної фракції «Наша Україна – Народна самооборона» Юрія Кармазіна, щоб не поглиблювати конфлікт із парламентською меншістю, заявив голова фракції «Партії регіонів» Олександр Єфремов.
Законопроект від уряду та законопроект Кармазіна на 90 відсотків збігаються
Олександр Єфремов

«Ми увійшли з ініціативою від фракції для того, щоб зняти проблеми що є, щоб не було усіляких інсинуацій та спекуляцій, підтримати законопроект, підготовлений народним депутатом Кармазіним. Законопроект від уряду та законопроект Кармазіна на 90 відсотків збігаються», – сказав Єфремов.

Перед тим, як перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк спробував поставити на голосування даний законопроект, депутати з фракції «БЮТ-Батьківщина» намагалися вирвати у нього мікрофон, але депутати із фракції Партії регіонів, не дали можливості це зробити, і законопроект був ухвалений в першому читанні.

Законопроект Кармазіна призведе до приватизації «Нафтогазу» – Пашинський

Фракція «БЮТ-Батьківщина» виступала проти ухвалення обох законопроектів щодо реформування нафтогазового комплексу. Урядовий законопроект передбачає «пряму приватизацію газотранспортної системи», а документ авторства Юрія Кармазіна передбачає «приховану приватизацію», шляхом акціонування, заявив член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, депутат від БЮТ Сергій Пашинський.

«Ми взяли зобов’язання розділити функції продажу газу та його транспортування. Для того, щоб це зробити, не треба писати такі «мутні» законопроекти. Треба просто написати одну фразу, про перепідпорядкування «Укртрансгазу» Кабінету Міністрів. Все решта призведе до тих чи інших схем відчуження. Ми не будемо сідати з шулерами за один стіл і грати в їхні ігри», – наголосив Пашинський.

У моєму законопроекті приватизація «Нафтогазу» забороняється – Кармазін

Утім, за словами автора ухваленого законопроекту, його документ має не великі, але принципові відмінності від запропонованого Кабінетом Міністрів. Приватизація нафтогазового комплексу та його елементів забороняється, зазначає Юрій Кармазін.

«У моєму законопроекті, дослівно цитую: «Приватизація державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», що проводять транспортування магістральними або розподільними трубопроводами, зберігання у підземних газосховищах, а також підприємств, установ, організацій, які були утворені внаслідок реорганізації забороняється». Це прямо передбачено у моєму законопроекті», – зауважив Юрій Кармазін.

Він наполягав, щоб законопроект був ухвалений одразу в першому читанні і в цілому як закон. На думку депутата, якби нині парламент ухвалив законопроект про реформування нафтогазового комплексу в цілому, то це б «убезпечило від тих загроз, які можливі при внесенні поправок у цей закон».

Законопроект нейтральний і суттєво ситуацію не змінить – Омельченко

Ухвалений Верховною Радою законопроект не наближає Україну до приватизації нафтогазового комплексу і не віддаляє її від цього, вважає провідний експерт з енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Омельченко.

«Цей документ слід розглядати з точки зору політичних ігор, і не більше того. Оскільки я не бачу ні з боку опозиції, ні з боку влади системного підходу до реформування «Нафтогазу» і газового сектору. Що стосується самого тексту документа – він достатньо нейтральний і суттєво ні на що не вплине», – зазначив Омельченко.

За словами експерта, законопроект хоч і передбачає розширення повноважень Кабінету Міністрів щодо управління нафтогазовим комплексом, але не надає урядові достатніх важелів для докорінного покращення ситуації.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG