Доступність посилання

ТОП новини

«Козак гуляє» – про свободу для «некорумпованих слухачів Радіо Свобода»


Руслан Трочинський (фото Єлени Руді)
Прага – Вільянді (Естонія) – 20 березня, у перший день астрологічної весни, українсько-естонський гурт «Свята ватра» представив на кількох радіостанціях світу (зокрема, в Латвії, Польщі, Фінляндії, Німеччині та Україні) свою нову пісню «Козак гуляє». Автор музики до пісні і виконавець, колишній учасник гурту «Гайдамаки» Руслан Трочинський розповів Радіо Свобода, що слова до неї написав Степан Пушик – поет, письменник, літературознавець, фольклорист.

– Він написав цього вірша ще в 1962 році. Я взяв його і написав до нього музику. Як я побачив в цьому вірші, козак – це вільна людина, вільна, «свободна» людина, і не головне, в якому сторіччі ти живеш, а як ти відносишся до своєї свободи. І тому ця пісня в мене пов’язана саме зі свободою.

– Руслане, оскільки Ви говорите про свободу, то для слухачів Радіо Свобода це, напевно, ще більш символічно, що в цій пісні саме про це відчуття йдеться. Чи Ви маєте якесь особливе відношення до наших слухачів?

– Безумновно! Я вже 10 років спілкуюся і розмовляю з ними! Саме слухачі Радіо Свобода – вони щирі, некорумповані, вони не слухають якусь попсу, а слухають насправді гарну музику, і дізнаються про гарні інтерв’ю з гарними людьми. Я якраз розповідав, Людмило, в інтерв’ю з Вами про гурт, який я тоді створив в Естонії, в якому грають четверо естонців і я один, українець – керівник «Святої ватри»!

– У нас була і розповідь про те, як Ви Веселку шукали, як загубили свого тромбона. Але повернімося до сьогоднішньої прем’єри пісні «Козак гуляє»: Ви обрали для неї 20 березня. Чому саме цю дату? Чи вона для Вас чимось символічна?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ


– Безумовно! Це астрологічний початок весни, і для мене це важливо дуже! У цьому світі можуть зникнути країни, можуть зникнути нації, але, як би людина не старалась, що б вона не робила – 20 березня почнеться весна, яка принесе нам радість, кохання і надію. І нехай наші думки, дії будуть завжди світлими та добрими, і тоді весна завжди буде з нами, і, як кажуть, «що посієш – те й пожнеш». Слухайте мою пісню, насолоджуйтесь, і не втрачайте, головне, себе і свою свободу, і кохання.
  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG