Доступність посилання

ТОП новини

Кужель вимагає припинити репресії проти «афганців», що повернулися спиною до Президента


Олександра Кужель
Лідер союзу «Громадянський опір» Олександра Кужель звернулася до Президента Віктора Януковича, генпрокурора Віктора Пшонки, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, голови СБУ Ігоря Калініна, голови Державної податкової служби України Олександра Клименка з вимогою припинити політичні переслідування лідера Всеукраїнської громадської організації «Ніхто, крім нас» Олександра Ковальова та інших членів цієї громадської організації.

Текст звернення вона розмістила на своїй сторінці у Facebook.

«Погрози, економічний та податковий тиск на підприємства, до складу засновників яких входять або входили члени ВГО «Ніхто, крім нас», зокрема, підприємства «Донвугілля», відкриття оперативно-розшукових справ проти лідерів, постійне стеження і переслідування, прослуховування телефонних розмов особисто Олександра Ковальова та інших членів організації вчиняються підпорядкованими Вам органами влади і від Вашого імені, пане Президенте. Ці факти є неприпустимими та такими, що ганьблять державу Україна та її вищих посадових осіб не тільки на міжнародній арені, а й в очах українського народу, що найняв вас на роботу і на податки якого ви існуєте», – мовиться у зверненні Кужель.

Вона також попереджає, що «у випадку подальшого ігнорування владою вимог громадянського суспільства та продовження політичних репресій громадянські організації залишають за собою право на акції громадянської непокори у відповідності до вимог чинного законодавства та звернення до міжнародних інституцій щодо інформування міжнародного співтовариства про стан демократії в Україні».

15 лютого цього року члени ВГО «Ніхто, крім нас» (НКН) повернулися спиною до Президента Віктора Януковича, коли він покладав квіти до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам у Києві з нагоди чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Заступник голови правління ВГО «Ніхто, крім нас» Володимир Сердюк того ж дня заявив, що представники організації повернулися спиною до влади, яка вже давно повернулася спиною до воїнів-афганців.

Пізніше лідер Всеукраїнської громадської організації ветеранів війни в Афганістані «Ніхто, крім нас» Олександр Ковальов повідомив, що співробітники правоохоронних структур чинять на нього тиск.

«У компанію, співзасновником якої я був до недавнього часу, прийшла податкова. Там провели п'ять обшуків. Мене попередили, що із самої верхівки дана команда закрити усі господарюючі структури, якщо їхні засновники пов'язані з НКН і можуть підтримувати НКН, – повідомив він. – Крім того, мені сказали, що МВС дана команда шукати будь-яку інформацію, яка б компрометувала мене». На думку Ковальова, мета такого пресингу – «розчавити» рух ветеранів-афганців в Україні.

Податківці й МВС заперечили заяву Ковальова.
XS
SM
MD
LG