Доступність посилання

ТОП новини

Рада схвалила проект постанови про виконання резолюції ПАРЄ, підготований регіоналом


Верховна Рада України прийняла за основу проект постанови про деякі заходи щодо реалізації положень ПАРЄ «Заявка України на вступ до Ради Європи» та резолюції ПАРЄ «Функціонування демократичних інституцій в Україні».

За проект постанови в першому читанні проголосували 270 народних депутатів із 419, зареєстрованих у залі.

Цей проект постанови підготував народний депутат Іван Попеску (фракція Партії регіонів).

Проектом постанови передбачено взяти до відома Указ Президента України «Питання формування та організації діяльності Конституційної асамблеї» від 25 січня 2012 року, що започатковує формування складу Конституційної асамблеї з метою підготовки змін до Конституції України, організації її широкого обговорення, та рішення Президента України про створення робочої групи, головним завданням якої є напрацювання пропозицій щодо реалізації рекомендацій зазначеної Резолюції.

В проекті постанови також передбачено, зокрема, прискорити підготовку проекту Кримінального процесуального кодексу України. Також передбачено «при підготовці до розгляду відповідних законопроектів уважно аналізувати рекомендації, відображені в Резолюції №1862 (2012) Парламентської асамблеї Ради Європи «Функціонування демократичних інституцій в Україні».

У той же час Рада не підтримала аналогічний проект постанови, внесений представниками опозиційних фракцій щодо виконання рекомендацій і вимог ПАРЄ. За підтримання цього проекту постанови проголосували лише 147 (при необхідних 226) із 419 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Даним проектом постанови передбачалося у місячний термін підготувати і внести зміни до законодавства щодо декриміналізації статей 364 (зловживання службовим становищем) та 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Також передбачено «негайно розглянути питання про звільнення Юлії Тимошенко та інших представників опозиції». Крім того, передбачалося вжити необхідних законодавчих кроків «із припинення тотальної карально-звинувачувальної практики в роботі судів України, надмірного використання методів попереднього ув’язнення, застосування тортур і тиску».

26 січня на сесії у Страсбурзі ПАРЄ ухвалила резолюцію «Функціонування демократичних інституцій в Україні». Асамблея, зокрема, закликала Україну негайно провести конституційну реформу з урахуванням висновків Венеціанської комісії, а також висловила стурбованість недосконалістю нового закону про вибори в Україні.

Крім того, у документі ПАРЄ висловила стурбованість станом здоров’я ув’язнених колишніх урядовців України: екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього тимчасового виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка і колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.

ПАРЄ не виключила застосування санкцій проти України за невиконання її вимог. Президент України сформував робочу групу, яка має працювати над втіленням рекомендацій, викладених у резолюції.
XS
SM
MD
LG