Доступність посилання

ТОП новини

Творча і наукова інтелігенція просить Януковича помилувати Тимошенко


Близько 100 видатних діячів України звернулися з проханням до Президента Віктора Януковича помилувати колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко і «повністю звільнити її від відбуття несправедливого покарання».

Лист оприлюднили сьогодні на прес-конференції Герої України: письменник Дмитро Павличко, голова комісії з питань помилування при Президенті України у 2005–2008 роках Левко Лук’яненко, а також колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу в справах колишньої Югославії в Гаазі Володимир Василенко.

«Політично мотивоване та протизаконне рішення про позбавлення волі на сім років колишнього Прем’єр-міністра України, голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко ми сприймаємо як виклик усьому українському суспільству, наругу над демократією, свободою та правами людини», – мовиться у зверненні.

«Протизаконний вирок Печерського суду дискредитує не лише українську державу, а й вас як Президента України, гаранта Конституції України, який мав би захищати права своїх громадян», – також наголошується в листі.

«Ми глибоко переконані, що вам, пане Президенте, слід піднятися вище за особисті образи і, щоб нарешті виправити цю ненормальну ситуацію, зупинити Україну від подальшого сповзання в хаос, політичної вендети, громадського протесту та незаконності», – наголошують представники української інтелігенції.

У листі зазначено, що для виправлення цієї ситуації голові держави необхідно змінити порядок здійснення помилування та закріпити право клопотання про це не лише за ув’язненим.

За словами Левка Лук’яненка, клопотання про помилування означає визнання законності вироку, тому Тимошенко, яка не визнала на суді законності свого вироку, сама не може звернутися по помилування.
XS
SM
MD
LG