Доступність посилання

ТОП новини

Партія регіонів стає міжрегіональною (огляд преси)


Київ – В Україні сьогодні очевидна криза правопорядку. Її головною ознакою, на переконання дописувача газети «День», є зловживання законом, яке виявляється двома способами. Перший, це – корупція, коли хабара треба давати не лише за здійснення незаконних діянь, а й за те, що належить громадянам згідно із законом. Другий спосіб зловживання – це монополія державної влади на використання норм. Таким чином, закон стає всього лише «слухняним» інструментом в руках людей, які мають владу. Відтак, за допомогою влади й грошей відбувається експлуатація норм на шкоду тим, хто в Україні не має ні влади, ні грошей. Про це наголошується в статті з підзаголовком «Гроші – сильніші за закон, а влада – вища за закон».

Мер Запоріжжя Олександр Сін вступив до Партії регіонів, хоча 2010 року він був обраний на посаду від «Батьківщини». Як нагадує «Газета по-українськи», у січні до Партії регіонів вступили також мери Ужгорода та Миргорода. Доти були безпартійні. До регіоналів не належать 11 міських голів обласних центрів. Тиснутимуть і на них, стверджує експерт газети. А якщо не вступлять до партії, їм не даватимуть грошей. Адже місцевими бюджетами розпоряджаються у Києві. Відтак, як переконує експерт, Україна повертається у радянське минуле, коли є партія влади, яка узурпує політичне життя. Вступ усіх більш-менш важливих чиновників до Партії регіонів означає курс на перетворення цієї політсили з партії електорального типу на міжрегіональну партію влади.

Аграрії розпочали посівну. Цього року вона обіцяє бути безпрецедентно проблемною, тому що у фермерів просто немає коштів на проведення сільгоспробіт. Як не дивно, винуватцем у всьому рекордний урожай минулого року: через перевиробництво селяни зазнали колосальних збитків, що вимірюються мільярдами гривень. Результатом зменшення угідь нинішнього року стане істотне подорожчання продуктів харчування вже цієї осені. Про це розповідають «Вечірні вісті» у статті «Селяни на бобах».

Найважливішим нюансом нової деклараційної кампанії є те, що у 2012 році відвідати податкову службу повинні громадяни, які отримають гроші із двох або більше джерел, і при цьому якщо бодай в одному місяці доходи перевищили 9 тисяч 410 гривень. Відразу виникає чимало запитань, зокрема, які саме джерела доходів враховуються, хто зобов’язаний підрахувати – чи перевищив дохід згадану суму… Відповіді на ці та інші питання пропонує газета «Факти» у рубриці «Незайве знати».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG