Доступність посилання

ТОП новини

До Білорусі не впустили українського медіаконсультанта


До Білорусі 20 березня не дозволили в`їхати українському медіаконсультанту Олегу Хоменку.

Про це Бі-Бі-Сі Україна повідомив член Комітету Верховної Ради з питань свободи слова і інформації, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Шевченко.

Він заявив, що Комітет з питань свободи слова офіційно вимагає від Міністерства закордонних справ України висловити протест проти дій Білорусі. «Ми вимагаємо від МЗС оцінити дії Посольства України в Білорусі, яке не надало ніякої допомоги Хоменку, і висловити протест проти дій білоруських прикордонників», – сказав Шевченко.

За його словами, члени Комітету ВР з питань свободи слова та інформації надіслали три офіційні листи – в МЗС, Комітет з питань закордонних справ і Посольство Республіки Білорусь в Україні.

«Ми вимагаємо пояснень, на яких підставах і на який термін Хоменку не дозволяється в`їжджати до Білорусі?», – наголосив Шевченко.

Також депутати вимагають відповіді на питання, чи дійсно існують списки осіб, яким заборонено відвідувати Білорусь, і пояснення процедури зняття такої заборони.

За словами самого Хоменка він їхав до Білорусі для того, щоб консультувати місцевий видавничий будинок.

«На паспортному контролі в Мінську я дізнався, що є в списку осіб, яким заборонено в`їзд до Білорусі, і ввечері того ж дня, 20 березня, мене відправили літаком назад до Києва», – сказав Хоменок.

Він також повідомив, що співробітник Посольства України в Білорусі по телефону сказав йому, що нічим не може допомогти.

Олег Хоменок є членом громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, членом правління Інституту розвитку регіональної преси і радником з питань ЗМІ Internews Network. Остання організація перебуває в переліку тих організацій, чия діяльність на території Білорусі заборонена.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG