Доступність посилання

ТОП новини

Влада «маніпулює» мерськими виборами


Партія регіонів шукає формальні приводи, щоб не проводити вибори там, де для влади це невигідно – опозиціонери
Київ – Верховна Рада ухвалила рішення про дострокові вибори низки селищних та міських голів. Разом із цим представники більшості не підтримали проведення дострокових виборів мерів Охтирки (Сумської області) та Чернівців. Між тим, як стало відомо Радіо Свобода із джерел в Адміністрації Президента, влада готується провести вибори мера столиці в липні цього року.

Депутати схвалили проведення дострокових виборів голів міських, селищних та сільських рад у 21 населеному пункті. Разом із цим депутати від Партії регіонів відмовилися підтримати проведення виборів міського голови Охтирки, де вже близько року немає мера. Також не порушувалося питання обрання мера Чернівців, де склалася аналогічна ситуація.
У жовтні за один раз два весілля зіграємо – і вибори до парламенту, і до місцевих органів влади
Михайло Чечетов

Опозиціонери дорікнули Партії регіонів, що вона шукає формальні приводи, щоб не проводити вибори там, де для влади це невигідно. Натомість речник фракції Партії регіонів Михайло Чечетов пояснив, що таким чином влада піклується про раціональну витрату коштів там, де місцева влада нормально функціонує без виборів. І запевнив, що вибори мерів будуть проведені одночасно із парламентськими.

«У жовтні за один раз два весілля зіграємо – і вибори до парламенту, і до місцевих органів влади», – пообіцяв Михайло Чечетов.

«Бабусі Черновецького» стануть ресурсом Попова

За словами голови Комітету виборців України Олександра Черненка, напередодні парламентських виборів влада не хоче зайвий раз проводити вибори там, де вона не має сильних кандидатів.
І Охтирка, і Чернівці – це міста, де влада має слабкі позиції рейтингові
Олександр Черненко

«І Охтирка, і Чернівці – це міста, де влада має слабкі позиції рейтингові. І тому призначення в них виборів перед парламентськими означало б знову програти насамперед інформаційну війну, укотре на всю країну засвідчити, що рейтинг влади падає. Вони (цього) не хочуть», – зауважив Олександр Черненко.

Тим часом, як стало відомо Радіо Свобода із джерел в Адміністрації Президента, влада визначилася із виборами мера Києва. Скоріш за все, їх проведуть у липні цього року. Експерти наголошують, що проведення голосування в липні збільшує шанси на перемогу чинного керівника столичної держадміністрації Олександра Попова.

«У липні вигідніше команді Попова йти на вибори, бо в них стабільнший електорат: ті самі «бабусі Черновецького», люди літнього віку, бюджетники. А в його основного опонента Кличка виборці молодші. Це не лише молодь, а й представники середнього класу. І якраз ці люди влітку будуть або на канікулах, або у відпустках. Це технологічно урівнює шанси Попова і Кличка. І навіть дає Попову більше шансів», – каже політолог Володимир Фесенко.

Разом із цим вибори столичної міськради скоріш за все проведуть наступного року. Недоцільність одночасних виборів міської ради столиці з виборами мера оглядачі пояснюють тим, що міськрада повністю лояльна до влади. Експерти звертають увагу на те, що, діючи в такий спосіб, чинна влада використовує на свою користь колізії у законодавстві, які виникли після скасування політреформи. Відповідно влада використовує або норми попередньої Конституції, або норми чинного Основного закону.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG