Доступність посилання

ТОП новини

Одруження українки з іноземцем розцінюють як стабільність у житті


Проблеми транснаціональних родин і їх розв’язання обговорювали на міжнародній конференції у Львові
Львів – Українські трудові мігранти, жінки і чоловіки, все частіше поєднують свої долі з іноземцями. Скільки міжнаціональних родин створили українці, не відомо. Цю проблему обговорювали у Львові 22 березня під час міжнародної конференції «Транснаціональні сім’ї як наслідок української трудової міграції: проблеми та шляхи їх розв’язання», організованій Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

У різних куточках Італії, за даними італійської Благодійної асоціації «Soleterre», проживає понад 200 тисяч трудових мігрантів із України. Вісімдесят відсотків із них – жінки. Українська міграція вирізняється тим, що саме дружини і матері покинули родину, щоб вирішити економічні труднощі. Зберегти свою сім’ю вдається переважно тим, хто виїжджає на заробітки на короткий термін.

Однак міграція не є причиною, а лише послужила імпульсом до того, що багато родин розпались, наголосив дослідник Григорій Селещук. Експерт вважає, що певні проблеми вже існували в сім’ї до того, коли чоловік чи жінка виїхали за кордон і вирішили зруйнувати шлюб.

Чимало жінок їдуть на заробітки з думкою про розлучення

Тетяна Кузик свого часу виїхала на заробітки в Італію, де має змішану сім’ю. Сьогодні вона радник з питань країн Східної Європи міськради Риму. Жінка каже, що українки охоче одружуються з італійцями. Бо українка отримує економічну стабільність, у неї зникає проблема з проживанням і вона не має проблем із алкоголізмом у сім’ї, що було на батьківщині.

«Це великі три аргументи, чому жінка погоджується на шлюб з іноземцем. Бо жінка звикла до економічної нестабільності, проблем із житлом, особливо молоді люди. Є певний відсоток жінок, але не відомо скільки таких жінок, які виїжджають за кордон, заздалегідь знаючи, що розлучаться. Тому що у їхній сім’ї вже були негаразди, присутність алкоголю», – зауважила Тетяна Кузик.

Українські чоловіки та жінки одружуються з іноземними громадянами найчастіше в Італії, Росії, Португалії. Однак багато українок не дуже обізнані з законами, своїми правами у тій країні, за громадянина якої вони збираються заміж і досить часто, при невдалому шлюбі, мають проблеми, аж до депортації.

В українсько-італійських сім’ях жінка і чоловік зіштовхуються з проблемами щодо виховання дітей, поєднання двох релігій і мов, а ще українки часто не можуть порозумітись із членами родини чоловіка. Різниця у ментальності зникає через кілька років спільного життя, але тоді, каже Тетяна Кузик, коли жінка старається вивчити історію, традиції другої батьківщини, має з чоловіком спільні зацікавлення і проект на спільне життя.

Проблеми міжнаціональних родин не цікавлять Україну – експерти

Більшість українок у шлюбі з італійцями асимілюються в італійське середовище. Бо у цій країні живуть, працюють, народжують і виховують дітей. Натомість сильні особистості роблять велику промоцію Україні. Тоді вже їхні італійські чоловіки допомагають їм реалізувати чимало проектів, відвідують українську церкву і прощі, стараються вивчити українську мову, вболівають за батьківщину своєї дружини, зауважив отець Василь Поточняк, який 15 років душпастирував за кордоном, зокрема в Італії.

«На жаль, зараз спостерігається тенденція до створення міжнаціональних родин. В Україні розпалась сім’я і немає іншого виходу у жінки, як створювати нову родину на чужині. Багато хто зустрічає іншу людину і погоджується на спільне життя», – каже отець Василь Поточняк.

Втім, проблеми міжнаціональних родин в Україні не обговорюються і не відомо, скільки таких змішаних шлюбів існує. Держава, на думку учасників конференції про трудову міграцію, вважає втраченими для себе тих громадян, які одружуються з іноземцями, і їхній потенціал не використовує.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG