Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровські конструктори відзначають 50-річчя першого українського супутника


У Дніпропетровську, на заводі «Південмаш», сьогодні відбулись урочистості з нагоди 50-річчя першого українського супутника, розробленого КБ «Південне» імені Янгеля та виготовленого Південним машинобудівним заводом.

Під час урочистостей нагородили найкращих працівників галузі. У зібранні взяли участь колишній Президент Леонід Кучма, який свого часу очолював «Південмаш», представники Національної академії наук України, ракетобудівники.

Як повідомили Радіо Свобода в прес-службі ДКБ «Південне», півстоліття тому перший український супутник ДС-2, відомий як «Космос-1», виготовлений у Дніпропетровську, був запущений на навколоземну орбіту.

Ця подія, за словами конструкторів, стала «відправною точкою» для цілого напряму діяльності: перший пуск довів, що українські конструктори можуть створювати не тільки бойові ракети, а й космічну техніку.

Загалом бюро «Південне» і завод «Південмаш» за роки роботи створили близько 400 супутників. Наразі українські штучні супутники Землі забезпечують мобільний зв’язок та інтернет, трансляцію радіо і телебачення, допомагають проводити наукові дослідження тощо.

Зараз, за інформацією прес-служби, у Дніпропетровську завершують роботи над ракетою-носієм «Циклон-4», що має стартувати з бразильського космодрому Алкантара на початку наступного року. Згідно з даними, оприлюдненими сьогодні, з початку року обсяг виробництва на «Південмаші» в 15 разів перевищив рівень відповідного періоду 2011 року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG