Доступність посилання

ТОП новини

Україна перейшла на літній час


Україна перейшла у ніч із 24 на 25 березня на літній час. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, стрілки годинника переведені на годину вперед.

Припускають, що це може бути передостання сезонна зміна часу в Україні. У лютому 2012 року уряд вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про порядок обчислення часу на території України». Автори документу пропонують після повернення восени на поясний час залишити Україну у її другому часовому поясі, скаксувавши таким чином надалі використання літнього часу.

За словами автора законопроекту, міністра МНС Віктора Балоги, вчені рекомендували перейти востаннє на літній час, враховуючи те, що країна приймає футбольний чемпіонат Європи. «Цей час буде зручним для іноземців. Восени Україна знову переведе стрілки на годину назад і житиме з цим обчисленням часу далі», – сказав він.

Літнім часом далі користуються і наразі не планують скасовувати його всі країни Європейського Союзу, про прагнення інтегруватися з яким заявляє Україна, а загалом у світі до сезонних змін часу вдаються приблизно в 80 країнах чи територіях. Натомість проекти скасування сезонної зміни часу в Україні почали розглядати після того, як аналогічний крок здійснила Росія, а слідом за нею Білорусь.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG