Доступність посилання

ТОП новини

Пенсійна система – реформи без реформ (огляд преси)


Київ – Українці героїчно вміють боротися за незалежність, але за тисячу років не навчилися розпоряджатися нею, здобувши. Однак історичні закляття можна знімати, переконаний дописувач «Газети по-українськи». Скажімо, фіни 100 років тому були нацією, яку росіяни зневажливо називали чухонцями, це була найглухіша провінція Російської імперії. Зараз фінську модель середньої освіти вважають найкращою у світі, а це квиток у майбутнє номер один. Про шанси України на історичні зміни читайте в статті «Зробити зміни може лише велика кількість людей».

Головним недоліком реформування пенсійної системи є саме відсутність цієї реформи, стверджують «Вечірні вісті». Є механічна зміна низки показників і формул, але немає якісного руху. А найважливіше, що держава продовжує наполягати на своїй визначальній ролі у системі пенсійного забезпечення громадян, хоча навряд чи їй це по кишені, зазначає видання і нагадує, що поруч із державним, є й альтернативні варіанти. Докладніше йдеться в статті «Грошей. net, або Пенсійна система – реформи без реформ».

Із наступного року Україна заохочуватиме підприємства, що найматимуть на роботу випускників вишів, інформують «Ізвєстія в Україні». Якщо в штаті виявиться більше двох молодих фахівців, роботодавця звільнять від сплати єдиного соціального внеску на два роки і зменшать ставку податку на прибуток. Але такими пільгами зможуть скористатися лише ті підприємства, які набиратимуть кадри через Державну службу зайнятості. Про інші наміри урядовців щодо випускників газета розповідає в статті «Цінні кадри».

160 років тому відійшовши в інший світ у віці 43 роки, Микола Гоголь залишив таємницю, яку вже друге століття намагаються розгадати дослідники його життя і творчості. Як зауважує газета «Факти», про жодного з письменників не існує стільки легенд і домислів, як про Гоголя. Літературознавець і філософ Євген Сверстюк розповів виданню цікаві подробиці з життя письменника.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG