Доступність посилання

ТОП новини

Білорусь. Життя під санкціями


Лукашенко визнав, що, у відповідь на дії ЄС, його влада запровадила санкції проти опозиції
Мінськ – Із минулої суботи число білоруських громадян, проти яких діють візові та майнові санкції Євросоюзу, складає 243 особи. Очолює список президент Олександр Лукашенко. Під візові та економічні санкції ЄС потрапили також три наближених до нього олігарха та 32 їхні фірми.

На кожний суд проти білоруських опозиціонерів Євросоюз відповідає розширенням санкцій проти влади Білорусі. У чорному списку ЄС перебувають президент Олександр Лукашенко з синами, міністр внутрішніх справ, голова КДБ, судді та прокурори – всього 243 особи, яким заборонено видавати європейські візи, а їхні гроші і нерухомість на території ЄС підлягають замороженню. Цими санкціями Євросоюз вимагає одного – випустіть та реабілітуйте політв’язнів! Але офіційний Мінськ не реагує на ці заклики.

24 березня, крім персональних санкції, ЄС запровадив економічні обмеження проти 29 білоруських фірм, які належать бізнесменам Юрію Чижу, Володимиру Пефтієву та Анатолію Тарнавському. Цих близьких до влади олігархів звинувачують у матеріальній підтримці білоруського режиму. Європейському бізнесові заборонені нові контракти з їхніми компаніями, під загрозу поставлено білоруський експорт нафтопродуктів до країн ЄС.

Олігарху санкції ЄС до одного місяця – підприємець Чиж

Публічно олігархи не висловлюють якихось побоювань щодо європейських санкцій. Із цього приводу підприємець Юрій Чиж заявив Радіо Свабода: «Журналістам ця тема чомусь набагато цікавіша, ніж мені. А вона мені до одного місця, можете так і написати. Мені нецікаво це коментувати».

У фірмах Юрія Чижа та інших олігархів, які потрапили під санкції, про потенційні збитки теж не кажуть.

Лукашенко: у відповідь на дії ЄС – санкції проти опозиції

Із 24 березня під економічні санкції Євросоюзу потрапив мінський футбольний клуб «Динамо», який належить Юрію Чижу. Крім того організації та уряди окремих країн Заходу закликають Міжнародну федерацію хокею скасувати рішення про проведення в Мінську чемпіонату світу 2014 року – через недемократичну поведінку білоруського уряду, арешти опозиції та утримання в білоруських тюрмах політв’язнів.

Це дуже обурює «головного хокеїста Білорусі» та голову Національного олімпійського комітету – президента Олександра Лукашенка. Він визнав, що влада Білорусі у відповідь на європейські санкції запровадила свої. На «список нев’їзних» до ЄС білоруських чиновників, суддів, прокурорів, відповідальних за репресії, вони запровадили свій «список невиїзних», куди потрапили білоруські опозиціонери, яких тепер не пускають за межі країни.

«Це вони підкидають Заходу прізвища, назви організацій, підприємств і наполягають на запровадженні економічних санкцій!» – зауважив Лукашенко.

Під внутрішні санкції президента Олександра Лукашенка вже потрапили 15 осіб, яким заборонили перетинати кордон країни, серед них лідери провідних опозиційних партій, правозахисники, журналісти та перший голова незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич. Але якщо ЄС офіційно публікує свої списки нев’їзних, то виявити, хто потрапив під санкції Лукашенка, можна лише на кордоні.
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG