Доступність посилання

ТОП новини

В ООН засуджують відмову України у в’їзді шукачам притулку


Агентство ООН у справах біженців засудило сьогодні відмову двом громадянам Киргизстану в пропуску через державний кордон України та доступі до процедури визначення статусу біженця, всупереч нормам міжнародного права та рішенню Європейського суду з прав людини, мовиться в прес-релізі агентства.

Управління верховного комісара ООН у справах біженців продовжує непокоїти ситуація громадянки Киргизстану і її малої дитини, якій було відмовлено вчора в доступі до української території в аеропорті Бориспіль, хоча вона повідомила прикордонникам України, а також УВКБ ООН, що вона повернення до Киргизстану або Казахстану, звідки вона прибула, через можливість переслідувань із огляду на її минулу політичну діяльність.

За повідомленнями агентств, ідеться про громадянку Киргизстану українського походження Оксану Мальовану, колишнього керівника секретаріату скиненого 2010 року президента Киргизстану Курманбека Бакієва.

За інформацією, отриманою УВКБ ООН безпосередньо від заявниці, вона висловила бажання звернутися про надання статусу біженця в Україні, але Державна прикордонна служба відмовилася передати її заяву Державній міграційній службі. При цьому працівників УВКБ ООН обманом не допускали до шукачки притулку, і врешті її видворили з України рейсом до Грузії.

Агентство також звертає увагу, що Європейський суд із прав людини в Страсбурзі довів до відома органів влади України необхідність припинити вислання шукачки притулку, але, попри це, влада вдалася до вислання, всупереч статті 34 Європейської конвенції з прав людини.

За повідомленням, у Грузії, на відміну від України, шукачка статусу біженця разом із дитиною отримали доступ на територію країни до процедури визначення статусу біженця.

У Киргизстані після скинення Бакієва нова влада почала судовий процес, звинувачуючи колишнього президента і ще понад 20 представників урядових структур за його влади в причетності до загибелі майже 90 людей під час противладних протестів. Самого Бакієва і ще п’ять осіб, включно з братом і старшим сином колишнього президента, судять заочно. Троє з них, як повідомляли в Киргизстані, втекли разом із родинами в невідомому напрямку – це колишні генеральний прокурор, керівник апарату президента і керівник його секретаріату.

У Киргизстані Оксану Мальовану як керівника секретаріату Курманбека Бакієва з 2009 року звинувачували в тому, що секретаріат під її керівництвом змушував державні і незалежні засоби інформації виконувати свою редакційну політику, диктуючи їм теми й методи їхнього висвітлення. Її також називали ініціатором запровадження надзвичайного стану під час противладних протестів.

Їй висунули звинувачення у співучасті в убивстві учасників протестів і в співучасті в замаху на вбивство інших демонстрантів, а також у зловживанні службовим становищем. Вона втекла з країни з-під домашнього арешту, і досі місце її перебування вважали невідомим.
XS
SM
MD
LG