Доступність посилання

ТОП новини

«Молодь діаспори слід зацікавити розмовляти українською»


Рига – Коли заходить мова про молоде покоління української громади Латвії, то широкий загал одразу згадує Ризьку Українську середню школу, яка багато робить для того, щоб молоді латвійські українці вивчали рідну мову й традиції. Однак, є в Латвії ще громадська організація, в якій зібралася не лише українська молодь, але й юні латиші та росіяни, що проживають в країні. Члени Українського центру молоді та дітей Латвії спілкуються з однолітками з інших українських діаспор, запрошують творчу молодь з України, їздять у міжнародні молодіжні табори. Їм цікаво вивчати українську мову, бо це дає шанс для пізнання нового, для окремих ще невідомого українського світу.

30 березня цього року Український центр молоді та дітей Латвії відзначив річницю з дня офіційної реєстрації. Однак неформально він існує вже з 2009 року.

Керівник Центру Ольга Берга не приховує, що ідея заснувати молодіжну організацію українців у неї виникла, щоб її діти могли вільно спілкуватися в Латвії не лише латиською, але й мовою матері – українською.

«Мої діти виховані в українському й латиському дусі. Я можу пишатися тим, що виховала патріотів як України, так і Латвії. Вони вільно володіють цими мовами, вивчають інші. І, звичайно, мені дуже захотілося створити середовище для своїх дітей, це мабуть найперше, щоб діти могли спілкуватися українською мовою з однолітками тут у Латвії», – каже Ольга Берга.

Знайшли друзів у Європі та Україні

Її донька Анна-Аурора Берга приводить до Центру своїх друзів-латишів і радіє тому, що вони все більше цікавляться Україною.

«Я приходжу до Центру, по-перше, щоб спілкуватися з однодумцями, робити якісь справи, їздити по Європі та в Україну, пізнавати нових людей, – каже вона. – Я, зокрема, знайшла добрих друзів серед української молоді Естонії. Бувати тут – це дуже цікаво, колоритно. Тут просто класно».

Взірцем для створення Українського центру молоді та дітей Латвії для Ольги Берги стала молодіжна організація Конгресу українців Естонії. А участь латвійської української молоді в міжнародних таборах ще більше розширила географію дружніх стосунків із українськими громадами інших країн.

Щирими друзями Центру стали члени української скаутської організації «Пласт» та сербська українська молодь, які щиро діляться з латвійцями своїм досвідом.

Зроблено вже багато

За час свого існування Український центр молоді та дітей Латвії встиг тричі прийняти у Латвії Віфлеємський вогонь миру, організувати Перший міжнародний молодіжний фестиваль мистецтв та культурних традицій української спільноти, фестиваль «Зимові традиції» та Тиждень української культури у Ризі.

Члени Українського центру молоді та дітей Латвії Артем Закар та Лієне Нестеровича брали участь у минулорічному Форумі української молоді діаспори у Києві. Артем планує взяти учать у наступному такому форумі.

«Якщо буде, то поїду. Чому? По-перше, це Київ. По-друге, хочу зустрітися зі знайомими, налагодити нові контакти і, головне, – на місці довідатися, що там відбувається», – каже Артем.

Священик поряд

Ольга Берга вважає, що важливою складовою існування будь-якої організації, особливо молодіжної, є духовне виховання. Тому на презентації з нагоди заснування Українського центру молоді на дітей Латвії були присутні голова Пасторально-месійного відділу Української греко-католицької церкви Владика Йосиф Мілян, протоігумен чину Отців Василіян Пантелеймон Соломаха та ігумен монастиря Пресвятої Трійці у Вільнюсі Павло Яхимець.

«Якщо говорити про молодь, то мені здається, що дуже важливим аргументом є просто бути з нею поряд, не треба їх надто навертати, проповідувати. Коли автентичний, правдивий священик попробує бути з молоддю тут, поїхати з ними в подорож, до театру, тоді вони відкриваються для Бога, а це найголовніше для душпастиря», – зазначив Радіо Свобода владика.

«Наполягають на тому, щоб вчити українську мову»

На думку Ольги Берги, для того, що українська мова й надалі лунала, зокрема, в Латвії, найперше, слід зацікавити говорити нею молоде покоління українців.

«Ви ж знаєте молодь, якщо не буде цікаво, їх сюди не затягнете нічим. Ми говоримо про Україну, про її історію, співаємо українських пісень, вчимо мову. Вони хочуть, вони наполягають на тому, щоб вчити українську мову», – наголосила керівник Українського центру молоді та дітей Латвії Ольга Берга.

Латишка Дана Шалтере поділилася з Радіо Свобода, що їй подобається бувати в Українському центрі молоді та дітей Латвії. Вона сподівається, що з часом вона також розмовлятиме з його членами українською мовою.

«Мені в Українському центрі молоді та дітей Латвії подобається тому, що тут дуже затишно, люди дуже дружні та відверті. Ми гарно проводимо час і мені хочеться більше дізнатися про Україну», – каже Дана Шалтере.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG