Доступність посилання

ТОП новини

Обама: на ринку досить нафти, щоб запровадити нафтові санкції США проти Ірану


Президент США Барак Обама дійшов у п’ятницю висновку, що на світових ринках достатньо нафти іншого походження, яка може замінити іранську. Відтак санкції США щодо нафтового сектору Ірану мають набути чинності наприкінці червня.

Санкції будуть спрямовані проти іноземних банків, які здійснюють пов’язані з закупівлею нафти фінансові операції з центральним банком Ірану – такі банки будуть по суті відрізані від фінансової системи США.

Водночас влада США може запроваджувати винятки з цих санкцій для банків тих країн, які здійснюють активні кроки, щоб зменшити закупівлі іранської нафти, хоча ще не припинили їх повністю. Раніше США вже надали такі винятки 11 країнам.

Закон про ці санкції, який Обама підписав наприкінці грудня, вимагав від нього до сьогодні дати оцінку наповненості ринку нафти й відтак робити це щопівроку. Санкції мають на меті посилити тиск на Іран, щоб змусити його відмовитися від суперечливої ядерної програми, що, як підозрюють, може мати на меті здобуття ядерної зброї.

Ембарго на закупівлі нафти з Ірану з тією ж метою запровадив і Європейський Союз – воно має набути чинності з початку липня.

Продаж енергоносіїв є одним із головних джерел бюджетних надходжень Ірану.
XS
SM
MD
LG