Доступність посилання

ТОП новини

У Латвії пенсійний вік можуть підвищити з 2014 року


Представники урядових партій наголошують, що підвищення пенсійного віку пов’язане з економічною необхідністю
Рига – Уряд Латвії підтримав зміни до закону «Про державні пенсії», які передбачають поступове підвищення пенсійного віку з 2014 року, а не з 2016 року, як планували раніше. Нині пенсійний вік у Латвії для жінок і чоловіків становить 62 роки, а з урахуванням поступового підвищення у 2020 році він досягне 65 років. Наразі громадськість виступає проти запланованих змін. Очікується, що в Латвії може відбутися пенсійний референдум.

Результати опитування, проведеного компанією TNS Latvia та телеканалом LNT, свідчать, що понад 80% латвійців не підтримують підвищення пенсійного віку з 2014 року.

Своє незадоволення висловлюють і латвійські профспілки. Член ради профспілок підприємства «Lauma» Людмила Савченко каже, що існують професії, де люди після 60 років не можуть працювати продуктивно. Зокрема, це стосується швачок, ткачів та в’язальниць.

«Ми проти підвищення пенсійного віку, бо не мали б на виробництві працювати люди після 60 років. Робота нелегка, а люди цього віку не мають потрібної спритності, тому падає показник виробництва. Це не подобається працедавцю, а у самих цих людей здоров’я вже не те, щоб працювати на складному обладнанні», – зазначила Людмила Савченко.

Проблема не лише для осіб пенсійного віку, а й для молоді

Голова Латвійського союзу вільних профспілок Петеріс Крігерс зауважив, що уряд не вирішує проблеми людей, які змушені будуть довше залишатися на ринку праці. Особам передпенсійного віку важче знайти роботу, а у Латвії 28% безробітних становить саме ця вікова категорія людей.

З іншого боку, за словами Крігерса, існують побоювання, що й молодим людям важче буде влаштуватися на роботу, оскільки робочі місця будуть зайняті тими, хто змушений довше працювати. У Латвії зараз один із найвищих в ЄС показник безробіття серед молоді – 29,9%.

Петеріс Крігерс зазначив, що у боротьбі проти підвищення віку виходу на пенсію профспілки готові на рішучі кроки.

«Якщо наш голос не почують, то ми залучимо громадськість, влаштуємо акції протесту біля Саейми, нагадаємо депутатам, як виглядають виборці, якщо вони вже забули про нас, а також будемо думати над проведенням референдуму з цього питання», – попередив Петеріс Крігерс.

А як щодо виходу на пенсію у 70 років?

Наразі представники урядових партій наголошують, що підвищення пенсійного віку пов’язане з економічною необхідністю. У Латвії зростає кількість пенсіонерів і незабаром працюючі особи просто не зможуть їх утримувати.

Серед латвійських політиків лунають розмови й про те, що з часом можна буде підвищити пенсійний вік до 70 років. Деякі з них вже нині на це націлені.

«Ми знаємо, що вік людей подовжується і тому слід вести здоровий образ життя. Це стосується мого покоління. Я сама збираюсь, ну скажемо так, думаю працювати до 70 років», – каже депутат Саейми від «Партії реформ Затлерса» Занда Калниня-Лукашевича.

Між тим статистика свідчить, що у Латвії середній вік життя чоловіків триває 68 років, жінок – 78. Для прикладу, в Італії цей показник для чоловіків становить 79 років і для жінок – 85 років.

Ухвалені зміни до закону «Про державні пенсії» має ще затвердити парламент Латвії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG