Доступність посилання

ТОП новини

Лідер чеченських сепаратистів: спроба замаху в Лондоні мене не дивує


«Закаєв залишається фігурою, яка об’єднує прихильників Ічкерії за кордоном» – оглядач
Британська газета Sunday Times повідомила про те, що спецслужби Великої Британії викрили замах у Лондоні на лідера чеченських сепаратистів у вигнанні Ахмеда Закаєва. Сам Закаєв сказав Радіо Свобода, що його це повідомлення не здивувало.

Британська газета 1 квітня повідомила про документи, згідно з якими замах на Ахмеда Закаєва в Лондоні нібито намагався влаштувати Рамзан Кадиров, нинішній лідер Чечні. Ахмед Закаєв сказав Радіо Свобода, що британська спецслужба MI-5 раніше вже попереджала його про подібні загрози.
Це триватиме доти, доки в Росії залишатиметься кримінальний режим
Ахмед Закаєв

«Регулярно інформують мене про загрози, нову інформацію, як поводитися. Це триває вже 7-8 років, тому це для мене не новина. Це триватиме доти, доки в Росії залишатиметься кримінальний режим, це для мене очевидний факт», – зазначив Закаєв.

За даними британської газети, Кадиров замовив убивство Закаєва через лондонського посередника, під кодовим ім’ям «E-1». Чільний представник британської поліції домагався його видворення як загрозу для національної безпеки ще у 2010 році, але судді дозволили чоловіку залишитися в країні, повідомляє Sunday Times.

Про цього посередника відомо, що він 45-річний виходець із Росії, який приїхав до Великої Британії з родиною у 2003 році як біженець. Він має шістьох дітей і, як вважають, був у Чечні солдатом.

«Ніхто не цікавиться Закаєвим у Росії»

Речник керівника Чечні Алві Карімов назвав публікацію в британській газеті фальшивкою.
Щодо будь-якого зв’язку з Росією, то я ніколи не висловлююся нецензурно, але можу сказати, що це повна дурниця, брехня
Алві Карімов

«Щодо будь-якого зв’язку з Росією, то я ніколи не висловлююся нецензурно, але можу сказати, що це повна дурниця, брехня. Ніхто не цікавиться Закаєвим у Росії. Закаєв не є політиком і тим паче не є лідером якихось сепаратистів. Ніяких сепаратистів немає», – сказав представник офіційного Грозного у коментарі Радіо Свобода.

Ахмед Закаєв також сумнівається, що Рамзан Кадиров зацікавлений у його вбивстві.
Йому невигідно нас знищувати
Ахмед Закаєв

«Йому невигідно нас знищувати, – каже Закаєв. – Поки існують люди, які борються за самовизначення Чечні, поки ми існуємо, він затребуваний Кремлем. Він це розуміє».

«Закаєв об’єднує прихильників Ічкерії за кордоном»

Росія вже давно вимагає видачі Закаєва, представника невизнаного чеченського уряду, відомого як уряду Чеченської Республіки Ічкерія. Від 2001 він числиться у федеральному списку підозрюваних у тероризмі і вбивствах. Але Велика Британія відмовляється видавати Закаєва Москві.

Деякі оглядачі сумніваються у достовірності повідомлень про замах на чеченського сепаратиста. Але Андрій Бабицький, експерт з питань Північного Кавказу на Радіо Свобода, переконаний, що ці дані достовірні.
Закаєв залишається фігурою, яка об’єднує прихильників Ічкерії за кордоном, це те, що Кадирову дуже заважає
Андрій Бабицький

«Закаєв залишається фігурою, яка об’єднує прихильників Ічкерії за кордоном, це те, що Кадирову дуже заважає», – вважає оглядач.

За даними британської газети, агент «E-1» був причетний до вбивства колишнього охоронця Кадирова Умара Ісраїлова. Ісраїлов різко критикував Кадирова і звинуватив його особисто у тортурах, подавши позов до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі. У 2009 році його вбили у Відні.

Матеріал підготували: Мар’яна Драч, Claire Bigg
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG