Доступність посилання

ТОП новини

Правильні заяви українських урядовців у Лондоні слухають із застереженнями


Лондон – До британської столиці на кілька днів навідалася група чільних українських урядовців, які намагаються переконати західні політичні й бізнесові кола у тому, що з Україною можна і треба вести справи, як із серйозним європейським партнером. Нагода для виступів у Лондоні – конференція Український бізнес тиждень, яку проводять за підтримки офіційного Києва.

Один з українських гостей у Лондоні – міністр закордонних справ Костянтин Грищенко виступав в Інституті міжнародних стратегічних досліджень. Його промова хоч була і не з приготованого тексту, проте лунала, як відшліфований набір дипломатично виважених формулювань.

Наше головне завдання – повна інтеграція у Європейський Союз і глибокі реформи
Костянтин Грищенко
«Україна зробила дуже чіткий вибір. Це зафіксовано у нашому законодавстві, схвалено більшістю у нашому парламенті. Наше головне завдання – повна інтеграція у Європейський Союз і глибокі реформи, які започаткував президент Янукович після свого обрання 2010 року», – сказав міністр аудиторії, заповненій зацікавленими британцями, які стежать з справами в Україні та Східній Європі, серед яких був і колишній британський міністр закордонних справ Джек Стро.

Ім’я, якого Грищенко уникав

Після того, як український міністр закінчив виступ, одне з питань від лондонської аудиторії було таке: як пан міністр, заторкнувши усі головні проблеми зовнішньої політики України, спромігся жодного разу не згадати у виступі їм’я Юлія Тимошенко і той факт, що ув’язнення її та Юрія Луценка стали символами основних перешкод на шляху подальшого зближення України та ЄС?

Костянтин Грищенко у відповіді не погодився зі звинуваченнями, які пролунали на офіційному рівні у Євросоюзі, що теперішня українська влада використовує судочинство вибірково. Хоча побіжно і згадав про потребу реформування правової системи в Україні.

Українські посадовці знають, що від них хочуть чути у європейських столицях. Лунали слова про європейські стандарти, курс на реформи тощо.

Міністра слухали уважно і ввічливо проте загальний настрій аудиторії відображає репліка про те, чому попри, усі правильні заяви Києва, показники міжнародних установ про рівень корупції і стан демократії в Україні за останній рік-два засвідчують не покращення а погіршення?

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG