Доступність посилання

ТОП новини

Рушіями майбутньої економіки ЄС будуть інновації та літні люди?


Брюссель – Як зберегти високі стандарти життя, якщо населення Європейського Союзу старіє, а кількість молодих та працездатних невпинно зменшується? За підрахунками Єврокомісії через декілька десятків років витрати на пенсії та охорону здоров’я людей старшого віку становитимуть аж 30 відсотків від усього багатства співдружності. Як нові технології та послуги можуть перетворити навислу загрозу на благо? Це питання у вівторок вирішували на конференції «Європейське інноваційне партнерство з активного та здорового старіння».

Демографічні проблеми вже давно загрожують крахом фінансовій сфері та системам охорони здоров’я й соціального захисту Європейського Союзу. Перевантажені видатками державні бюджети вже сьогодні не в змозі утримувати рекордну кількість безробітних та всезростаючу армію пенсіонерів. У відповідь Єврокомісія розробила план дій для оновлення всієї структури охорони здоров’я, послуг та ринку праці. Один із основних елементів цієї дорожньої карти – заходи для сприяння здоровому та дієздатному старінню людей.
Нам потрібні розумні інвестиції у здоров’я людей, поєднані з продуманими інноваціями
Джон Даллі

«Ми більше не можемо чекати, – застерігає єврокомісар з питань охорони здоров’я Джон Даллі. – По всій Європі скорочуються бюджетні фінансування. Старіння населення ЄС прогресує, а це збільшує потребу в послугах догляду та персоналу. Нам потрібні розумні інвестиції у здоров’я людей, поєднані з продуманими інноваціями. Це – рушій не лише кращої та послідовної охорони здоров’я, але й створення робочих місць та розширення ринку для нашої промисловості».

На підтвердження слів єврокомісара, експерт із Центру європейської політики Анніка Ахтонен каже, що керівництва держав співдружності починають усвідомлювати, що люди старшого віку являються для Євросоюзу великим потенційним ринком та джерелом нових можливостей. Адже саме вони створюють попит на послуги та продукти – від персонального догляду і до нових технологій, розроблених для підтримки здоров’я та самостійності навіть у похилому віці.

На два «здорових роки життя» більше до 2020-го
Розумні винаходи, поєднані з інформаційними та комунікаційними технологіями, триматимуть людей за межами лікарень та інших закладів догляду
Неллі Крус

«Розумні винаходи, поєднані з інформаційними та комунікаційними технологіями, можуть прийти на допомогу, – вважає єврокомісар з питань цифрових технологій Неллі Крус. – Вони триматимуть людей за межами лікарень та інших закладів догляду. Вони можуть усунути стіни паперової роботи, що стоять між лікарями та пацієнтами. Мова йде про нові культуру, організацію та нові рамки законів».

Співдружність європейських держав нині докладає особливих зусиль для адаптації ринку праці до потреб здорового старіння та продовження трудового стажу. Згідно з програмою Європейського інноваційного партнерства для активного та здорового старіння, до 2020 року планується збільшити на 2 роки так званий показник «здорових років життя». Мається на увазі кількість років, протягом яких людина старшого віку не страждає серйозними захворюваннями чи інвалідністю.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG