Доступність посилання

ТОП новини

Жертви пожежі в Москві не мали шансів


Загинуло 17 осіб, більшість із них – заробітчани з колишніх радянських республік Середньої Азії
У Росії внаслідок пожежі, що сталася вночі 3 квітня на Качаловському ринку Москви, загинуло 17 осіб. Переважна більшість із них – іноземні робітники, мігранти з колишніх радянських республік Середньої Азії. Ймовірна причина пожежі – несправність електронагрівального приладу.

Слідчий комітет Росії оголосив про загибель 17 осіб під час пожежі на столичному Качаловському ринку на Варшавському шосе. За даними Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, площа пожежі займала 50 квадратних метрів. Також стало відомо, що загиблі були відрізні з самого початку пожежі від нормального шляху для евакуації. Вони ночували у двоповерховій металічній прибудові до ангару і прямого виходу на вулицю з приміщення не було. Пожежники змушені були прорізати металічні стіни прибудови, щоб гасити пожежу.

«Згідно з попередньою інформацією, всі вони (загиблі – ред.) були мігрантами, але на сьогодні проводиться ідентифікація останків у поліції», – сказав Радіо Свобода Сергій Власов, речник МНС Росії.

У поліції ж заявили, що не мають у розпорядженні жодних особистих документів загиблих у пожежі, бо все згоріло.

«Таджики сушили одяг на електрообігрівачах, які могли загорітися» – поліція

В поліції також пояснили журналістам Радіо Свобода, що прибудова ринку, в якій жили згорілі робітники – громадяни Таджикистану, мала тонкі металічні стіни, утеплені зсередини теплоізоляційним матеріалом. Не виключено, що на деяких із обігрівальних приладів, що використовувалися для опалення приміщення, робітники сушили одяг, що й могло спричинити пожежу.

У МНС Росії та поліції вже заявили, що за підсумками попередньої перевірки ринку було зафіксовано чимало порушень техніки безпеки, котрі так і не були усунуті. Речник слідчого комітету Росії заявила журналістам, що за фактом пожежі і загибелі людей на Качаловському ринку Москви відкрили кримінальну справу за статтею «Порушення правил пожежної безпеки».

А голова таджицької робочої спільноти Росії Каромат Шаріпов натякнув у своєму коментарі Радіо Свобода на ще одну причину загибелі таджицьких мігрантів. «Ззовні на дверях приміщення висів замок. Коли пожежники прибули, вони не могли нікого врятувати. Я впевнений, що на замок закрили спеціально, щоб ці робітники не пішли працювати до іншого власника», – зауважив Шаріпов.

Тимчасом речник Міністерства закордонних справ Таджикистану сказав Радіо Свобода з Душанбе, що серед 17 згорілих на Качаловському ринку мігрантів, за даними їхнього посольства в Москві, таджицьких громадян не було, а були таджики із Узбекистану.

Упродовж багатьох років Росія приваблює мігрантів із колишніх радянських республік у пошуках заробітку. Кілька мільйонів мігрантів із Таджикистану, Узбекистану і Киргизстану приїхали до Росії і працюють переважно на будівництвах чи на ринках.

Але багато з мігрантів не мають належних документальних дозволів для праці в Росії. Часто чимало з цих робітників працюють нелегально та живуть у тимчасових приміщеннях. Сім мігрантів згоріли під час пожежі 2009 року в підземному гаражі Москви, де мігранти працювали і спали. Ще семеро згоріли у травні 2011 року, коли вогонь охопив залишену будівлю в центрі Москви.

Масова присутність іноземних робітників із Середньої Азії, а також із мусульманського Північного Кавказу призводить до міжрасового напруження з росіянами та багатьох зіткнень зі смертельними наслідками.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG