Доступність посилання

ТОП новини

Українець у десятці найбільших злочинців світу (світова преса)


Прага – Новий рейтинг найбільших злочинців світу не обійшовся й цього разу без уродженця України – Семена Могилевича, змальованого детективами як «голова колгоспу перед відходом на пенсію». Європейські газети також далі переймаються долею ув’язненого лідера української опозиції, видання інформують про нові судові процеси проти Юлії Тимошенко з боку Генпрокуратури України та цитують експертів, які не виключають що Тимошенко «залишиться в ув’язненні щонайменше до 2015 року». У владі Києва, як інформують впливові європейські видання, сподіваються на продовження співпраці з МВФ за підтримки Білого дому.

Американський часопис Forbes інформує, що згідно з новим рейтингом всесвітньо розшукуваних злочинців, у 10-ку найвідоміших з них входить і Семен Могилевич, уродженець України, якого «ФБР вважає найнебезпечнішим у світі гангстером» та характеризує як «найбільш немилосердного вбивцю своїх противників». «Цей чоловік, що народився 1946 року в Україні, має псевдо «хитрий Семен». ФБР США інформує також через пресу, що Могилевич студіював економіку і має сьогодні під своїм контролем не лише великі енергетичні компанії, а й банки. Свої статки Могилевич, як ідеться у рейтингу, заробив у 80-ті, коли допомагав євреям в СРСР емігрувати до Ізраїлю, продаючи їхнє майно. Нині Могилевич живе в Москві. Серед особливих прикмет міжнародного розшуку названа й така: «виглядає, як голова колгоспу напередодні виходу на пенсію».

Австрійська Die Presse звертає увагу на те, що Юлію Тимошенко, вже засуджену до 7 років ув’язнення, з 19 квітня у Харкові очікує початок нового судового розгляду в новій кримінальній справі щодо витрат державних коштів та невиплати податків із доходів. Видання зауважує, що унаслідок нового суду Юлію Тимошенко може очікувати ще 12 років ув’язнення. Die Presse також інформує, що на сьогодні залишається невизначеним, чи буде присутньою в суді 19 квітня сама підсудна, бо 51-річна Юлія Тимошенко може покинути в’язницю для лікування своєї хворої спини в одному з харківських стаціонарів, про необхідність якого зробили висновок німецькі лікарі.

Польська Rzeczpospolita не виключає, з посиланнями на політичних експертів в Україні, що Юлія Тимошенко «залишиться в ув’язненні до 2015 року», тобто – до наступних президентських виборів в Україні. Так політик і політолог із Києва Вадим Карасьов сказав польській газеті, що факт ув’язнення Тимошенко напередодні виборів до парламенту означає, що «влада її боїться». Та популярність Тимошенко, як продовжує Карасьов, може залишатися такою ж високою і до 2015 року, не зважаючи на перебування лідера опозиції у в’язниці. Хоча, як каже інший експерт із Києва – політолог Кость Бондаренко, до президентських виборів може зрости кількість виборців, скептично налаштованих щодо Тимошенко.

The Wall Street Journal цитує з Лондона першого віце-прем’єра України Віталія Хорошковського, який не виключає, що Києву вдасться відновити співпрацю з МВФ не раніше грудня 2012 року, тобто – після парламентських виборів 28 жовтня. Бо виконати вимогу МВФ щодо підвищення ціни на газ для населення ще до парламентських виборів, на думку Хорошковського, неможливо. Хоча український міністр закордонних справ Костянтин Грищенко у понеділок у Лондоні натякнув, що у відновленні співпраці з МВФ «американський уряд підтримав Київ» та не виключив компроміс у справі цін на енергоносії в Україні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG