Доступність посилання

ТОП новини

Президент Сербії Борис Тадич оголосив про свою відставку


Тадич сподівається, що його знову оберуть главою держави, і що він своєю перемогою сприятиме успіху очолюваної ним партії
Белград – Президент Сербії Борис Тадич оголосив, що йде у відставку. Дострокові президентські вибори ймовірно відбудуться паралельно із парламентськими та муніципальними, що призначені на 6 травня.

У зверненні до громадян Борис Тадич зазначив: «Згідно з Конституцією, сьогодні я постановив скоротити свій мандат президента республіки. Закон дає мені таке право. Таким чином я уможливлюю проведення 6 травня в Сербії президентських виборів».

Тадич, до офіційного завершення президентських повноважень якого залишалося 10 місяців, уточнив, що він завтра офіційно звернеться до спікера парламенту Славіци Дюкич Деянович, яка, згідно з законом, має виконувати обов’язки президента після його відставки й призначити президентські вибори.

Місцеві оглядачі зазначають, що на парламентських виборах найбільше громадян, згідно з опитуваннями громадської думки, мають намір проголосувати за опозиційну, правоцентристську Сербську прогресивну партію, яку очолює Томислав Ніколич. Одночасно, більшість тих самих громадян надає перевагу Борису Тадичу, коли йдеться про кандидатів на президента. Іншими словами, Тадич популярніший як від Ніколича, так і від своєї Демократичної партії. Це основна причина його відставки, тобто постанови, щоби президентські вибори відбулися паралельно з парламентськими. Посилаючись на досвід минулих 20 років, оглядачі передбачають, що демократи на парламентських виборах таким чином отримають більше голосів.
Президент Сербії Борис Тадич оголосив про свою відставку
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00
Тадичу необхідна перемога його партії

Борис Тадич упевнений, що його знову оберуть главою держави, і що він своєю перемогою сприятиме успіху очолюваної ним партії. Адже, якщо він хоче продовжити свою реформаторську проєвропейську політику, йому потрібно, щоб його партія мала більшість у парламенті та щоб виконавча влада була в руках його партії, так, як це було упродовж минулих чотирьох років.

У зв’язку з цим Тадич сказав: «Я виступаю за продовження шляху європейських інтеграцій та за збереження легітимних інтересів Сербії у Косові. Сербія не визнає незалежність Косова й готова продовжити процес переговорів».

Сербія не президентська, а парламентська республіка. Отож, Конституція вимагає, щоби президент запроваджував ту політику, котру визначають парламентська більшість і виконавча влада.

Певна річ, що серед кандидатів на президента буде вже згаданий Томислав Ніколич. Про намір висунути свою кандидатуру заявив і лідер соціалістів Івіца Дачич, котрий наразі перебуває на посаді міністра внутрішніх справ. Деякі оглядачі вважають, що буде балотуватися й вождь ультранаціоналістів Воїслав Шешель, якого судять у Міжнародному трибуналі у справах воєнних злочинів.
  • Зображення 16x9

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG