Доступність посилання

ТОП новини

Виборча кампанія у Франції: Саркозі лякає Грецією, Олланд стукає у кожні двері


«Виборча кампанія 2012 року виявляє поєднання старих і нових методів» – політолог
«Виборча кампанія 2012 року виявляє поєднання старих і нових методів» – політолог
Париж – Трохи більше двох тижнів залишилося кандидатам на посаду президента Франції, щоб перетягнути виборців на свій бік. Тим часом, основні претенденти – Ніколя Саркозі та Франсуа Олланд стурбовані даними соціологічних опитувань. Вони прогнозують рекордну пасивність електорату. З огляду на це, президент-кандидат Саркозі надсилає громадянам листа. Натомість, соціаліст Олланд обирає старий метод, перевірений під час виборів Барака Обами: він розіслав своїх активних прибічників стукати у кожні двері.

Перший тур виборів французького президента відбудеться через 16 днів і його, за прогнозами, виграє правоцентрист Ніколя Саркозі. Тим часом, у другому туру – перемогу пророкують соціалістові Франсуа Олланду. Однак, обидва основні кандидати постали перед дилемою: майже 30 відсотків електорату може проголосувати проти всіх, або взагалі утриматися від участі у виборах.

«Є люди, які утримуються від голосування, бо така їхня політична воля, вони не голосують ніколи, бо таке у них покликання. Переконувати їх – марна справа», – каже голова Асоціації консультаційних агентств із питань комунікацій Фредерік Вінклер.

Однак, додає французький фахівець, «є й частина французів, які розчаровані тим, що відбувається. Тож вони не голосуватимуть, бо переконані: це нічого не змінить».

Коктейль зі старих і нових методів переконання громадян

Штаб Франсуа Олланда розгорнув операцію «від хати – до хати», протягом якої активісти йдуть особисто переконувати громадян. Головна мета – бідні квартали великих міст та колишні іммігранти. Французький політолог Ґаель Сліман зазначає, що це – старий дієвий метод, перевірений у США під час кампанії Барака Обами.

«Характерно те, що виборча кампанія 2012 року виявляє поєднання старих і нових методів, – каже він. – З одного боку – мітингів, зустрічей з виборцями у великих залах і навіть походів від хати – до хати. Але, звичайно, є ще й модернізація: телевізійні екрани зі стрічками новин, і, безумовно, – інтернет. Але будь-якому кандидатові потрібні обидва підходи».

Тим часом, чинний президент та претендент на другий термін, Ніколя Саркозі переконує людей здебільшого через пресу та пошту. Щойно він оприлюднив у своєму листі детальну програму економічного відновлення протягом наступних чотирьох років. І, особливо, те, як Франції не провалитися до кризової прірви, на кшталт Греції, Португалії чи Іспанії, де якраз були при владі соціалісти.

«Загалом, мій план такий: менше трьох відсотків бюджетного дефіциту у 2013-му і повна рівновага (економіки) у 2016-му, – каже Саркозі. – Подивіться, до чого призвели сім років правління соціалістів у Іспанії: криза довіри, астрономічне зростання відсоткових ставок (на іноземні кредити), необхідність зменшення пенсій та скорочення зарплат».

Франсуа Олланд пропонує «план змін»

Опонент Саркозі, кандидат від соціалістів Франсуа Олланд одразу пішов у контратаку, зауважуючи що останні чотири роки правління Саркозі також призвели до занепаду промисловості та збідніння пересічних французів.

«Гадаю, тепер вибирати французам: або вони хочуть далі залишатися у (створеному Саркозі) глухому куті з відомими результатами, або вони захочуть це змінити. Той план, який я пропоную, – це план змін», – заявив Франсуа Олланд.

Наскільки успішними є методи переконування громадян у правдивості виборчих програм та гасел, буде видно вже після першого туру виборів президента Франції, тобто 22 квітня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG