Доступність посилання

ТОП новини

«Не я б’ю, верба б’є…»


У церквах України сьогодні відбувся урочистий обряд освячення гілок верби – віряни православної та греко-католицької церков відзначають сьогодні Вербну неділю, свято, відоме також як Вхід Господній до Єрусалиму.

За біблійною традицією, цього дня Ісус Христос із учнями за декілька днів до своїх хресних страждань і за тиждень до Великодня (Воскресіння) в’їхав до столиці Ізраїлю верхи на віслюкові, а мешканці міста зустрічали його, встеляючи дорогу своїм одягом і гілками на знак пошани.


У країнах, де пальми у флорі зустрічаються не часто, їхні гілки для освячення замінюються вербовими. Із освяченими гілками пов’язано багато українських традицій: їх зберігали поряд з іконами, ними «благословляли» худобу, коли виганяли вперше у році на пасовище, вважалося, що освячені гілки бережуть родину від зла і нечистої сили. Виходячи з церкви, люди жартома били одне одного вербою, примовляючи: «Не я б’ю, верба б’є, за тиждень – Великдень, недалечко – червоне яєчко».
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG