Доступність посилання

ТОП новини

Місяць у Європі за 500 євро: екстремальна подорож дніпропетровських телевізійників


Дніпропетровськ – У рамках акції «Євростоп» двоє телевізійників-екстремалів із Дніпропетровська місяць подорожували Європою. Хлопці мали на меті на власному досвіді розвінчати міф, що відпочинок за кордоном – розкіш для багатих: із собою взяли на місяць близько 500 євро на двох і, стверджують, що вклались у цей бюджет. Усю подорож знімали на професійну відеокамеру. Про те, як непогано проводити час у Європі за маленькі гроші, тепер вони розкажуть в документальному серіалі.

Відеокамера, 30 касет, два наплічники, піднятий вгору великий палець і добре знання англійської. Оце і все, кажуть дніпропетровські телевізійники, що знадобилось їм, щоб місяць подорожувати найцікавішими містами Європи.

За цей час хлопці відвідали 6 країн, 45 міст, подолали 6,5 тисяч кілометрів. Вкластись у невеликий бюджет – 500 євро на двох, діляться юнаки, змогли тільки тому, що добре підготувались заздалегідь: на спеціалізованих сайтах в інтернеті познаходили людей, згодних прихистити у Європі безкоштовно, дізнались про дешеві заклади харчування, знижки на транспорт тощо.

А втім, за місяць європейського турне, розповідають, було всякого: ночували на ліонському вокзалі й під бременським мостом, тиждень безкоштовно жили у люб’язного парижанина, загубили й знову найшли наплічник з усіма відзнятими касетами в Будапешті. Чи не найскладніше, каже один із екстремалів Стас Капралов, у Європі виявилось із дешевими поїздками: пересуватись автостопом зараз там складно.

«Ми зіткнулися з проблемою в Берліні: не могли виїхати з Берліна два дні. Ми пройшли 7 годин пішки, 40 кілометрів по автобану, а потім повернулись назад. Автостоп 10-річної давнини дуже відрізняється від сучасного. Європейські автолюбителі стали боязкими, і просто так підняти руку і зупинити попутку було нереально», – зазначив подорожувальник Стас Капралов.

Тур Європою з ночівлею під мостами та на вокзалах

Усі свої пригоди хлопці знімали на стареньку, але професійну відеокамеру. Стверджують: ніяких постановочних кадрів, виставленого світла, сценарію, усе – насправді. Пам’яткам і музеям приділяли менше уваги, більше – людям, з якими зводила доля. Змогли побачити, кажуть, Європу такою, якою не бачили раніше, під час організованих турпоїздок із гідом.

«Це справжнє травел-шоу, воно відрізняється від інших телеподорожей тим, що якщо ми кажемо, що ночуємо під мостом, то не вимикаємо камеру і не йдемо до готелю, а справді ночуємо під мостом. Тобто, все це правда», – каже мандрівник Олексій Андрушкевич.

Здобутий досвід, кажуть учасники, ляже в основу циклу телефільмів про дешеві подорожі Європою. Запланували 12 серій, і 13-ту, останню, – про те, як робили це кіно. Перший випуск телепроекту вже вийшов на екрани місцевого телебачення, співробітниками якого є хлопці. Заступник гендиректора студії Максим Ткаченко каже: серіал ще до кінця не змонтований, а ним вже зацікавились регіональні та загальноукраїнські телеканали.

«Проект може бути цікавий не тільки в області, а в будь-якому куточку України. Він неординарний, це не програма, куплена у провідного світового телеканалу і адаптована під наш менталітет, а програма власна повністю. У цьому й родзинка», – повідомив Максим Ткаченко.

Якщо телевізійний проект дніпропетровських подорожувальників матиме успіх серед глядачів, кажуть хлопці, то згодом можуть реалізувати свій досвід у подорожах іншими країнами – Азії чи Африки. Колеги-журналісти попросили їх зняти також фільм про те, як недорого подорожувати Україною.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG