Доступність посилання

ТОП новини

Межигірський дебаркадер: «танталітові» радощі Януковича


Київ – Президентові Віктору Януковичу не належить розкішний дебаркадер, фотографії якого оприлюднила «Українська правда». Як зазначено в коментарі, який Радіо Свобода отримала у прес-службі Президента, у «Межигір’ї» Президенту належить лише двоповерховий будинок, а крім того, для забезпечення робочих зустрічей Державне управління справами орендує офісне приміщення. Між тим, експерти зазначають, що схема, коли можновладці записують майно на підставні фірми, є поширеною в корумпованих державах.

Інтернет-видання «Українська правда» оприлюднило фотографії розташованого у резиденції «Межигір’я» розкішно оздобленого дебаркадеру. За оцінками видання приблизна вартість цього палацу на воді становить близько 75 мільйонів гривень, а вартість лише однієї з трьох люстр становить близько 780 тисяч гривень.

Як відомо в «Межигір’ї» мешкає Президент Віктор Янукович. Згідно з оприлюдненою у квітні минулого року декларацією, доходи глави держави за 2010 рік становили 920 268 гривень.

Біля «хатинки» Януковича пришвартували чужу власність

У прес-службі Президента Радіо Свобода повідомили, що на території села Нові Петрівці, де розташована резиденція, главі держави належить двоповерховий будинок, у якому минулого року були журналісти. Крім цього, для забезпечення робочих зустрічей Державне управління справами орендує офісне приміщення біля місця проживання Президента. Інші приміщення Президенту не належать.

Фотографії об’єктів, які належать або орендуються для Президента, публікувалися на офіційному сайті глави держави. Вигляд жодного з цих приміщень не співпадає зі знімками, які були опубліковані Українською правдою, наголошує прес-служба Президента.

Віктор Янукович мешкає у Межигір’ї ще з часів свого першого прем’єрства, з 2003 року. Під час останніх президентських виборів стало відомо, що більшість території до цього часу державної резиденції належить фірмі «Танталіт». Причому, на початку 2010 року тодішній Генпрокурор Олександр Медведько заявляв, що згідно з рішенням вищого господарського суду «Межигір’я» на законних підставах належить «Танталіту».

Право власності сховане в «матрьошці»

Між тим, редактор інтернет-видання «Наші гроші», яке спеціалізується на корупційних розслідуваннях, Олекса Шалайський стверджує, що за допомогою ланцюжка підставних фірм часто приховується реальний власник.

«Найпопулярніші способи, коли така фірма або заходить глибоко в якийсь офшор, або оформлюється у вигляді акцій на пред’явника, – каже він. – Що стосується дебаркадера, то тут все оформлено у вигляді матрьошки і губиться у трастовому фонді, який працює за дорученням і не розкриває – за чиїм. Такі схеми затребувані всіма політиками, які крали гроші з державного бюджету в будь-яких країнах світу».

Олекса Шалайський зазначає, що документально довести реального власника зазвичай важко, адже, в разі розголосу, подібну власність можуть переоформити. За його словами, так було із фірмою, яка будувала вертолітний майданчик для Президента.

Утім, соціальний психолог Олег Покальчук зазначає, що громадська думка доволі добре розуміє подібні умовності, «прораховуючи» реальних, а не формальних власників.
Янукович не виняток, а радше верхівка правила, як законодавчим шляхом пояснювати свої статки
Олег Покальчук

«Янукович не виняток, а радше верхівка правила, як законодавчим шляхом пояснювати свої статки. Всі розуміють, що такі є правила гри», – зазначає експерт.

На думку Олега Покальчука, подібна інформація викликає насамперед відчуття відчуження суспільства від влади. А поріг критичного сприйняття влади вже давно перейдений.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG