Доступність посилання

ТОП новини

У Раду заборонили одночасно балотуватися за партійним списком і в мажоритарному окрузі


Конституційний Суд України визнав неконституційною норму закону «Про вибори народних депутатів», яка дозволяла одночасне балотування у мажоритарному окрузі та за партійним списком. Це випливає з рішення, ухваленого судом 5 квітня й оприлюднене 10 квітня.

Суд визнав неконституційним положення частини 5 статті 52 цього закону, згідно з якою та сама особа може бути включена до виборчого списку кандидатів у депутати від партії та висунена в одному з одномандатних округів у порядку висунення партією або шляхом самовисування.

Конституційний Суд також визнав неконституційними положення абзацу другого частини 10 статті 98 та частини 3 статті 99, згідно з яким Центральна виборча комісія під час встановлення результатів голосування у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі та одномандатних округах у разі виявлення обрання однієї особи депутатом і за партійним списком, і в одномандатному окрузі вважає її обраною в одномандатному окрузі, а за партійним списком замість неї визнає обраним наступного за списком кандидата.

Раніше з цього питання до суду звернувся 51 народний депутат.

У 1998 році Конституційний Суд уже ухвалював рішення, яким визнав неконституційним право однієї особи одночасно балотуватися в депутати Ради за партійним списком й за мажоритарним округом. Водночас відповідну норму у закон було закладено у 2011 році – під час внесення чергових змін до закону «Про вибори народних депутатів». Норма була одним із пунктів компромісних домовленостей між парламентською більшістю та опозицією, завдяки яким ухвалення нової редакції закону «Про вибори народних депутатів» стало можливим.

Ініціаторами подання про оцінку конституційності норми про одночасне балотування за партійним списком і за мажоритарним округом виступили депутати від Партії регіонів.
XS
SM
MD
LG