Доступність посилання

ТОП новини

Росія закликає дотримуватися плану Аннана щодо Сирії


Валід аль Муалем та Сергій Лавров у Москві, 10 квітня 2012 року
Мирний план спеціального посланця ООН Кофі Аннана не повинен трактуватися учасниками сирійського конфлікту «по-різному».

Про це заявив глава російського МЗС Сергій Лавров після переговорів у Москві зі своїм сирійським колегою Валідом аль Муалемом:

«Ми вкотре сьогодні хочемо закликати і всіх опозиціонерів, і всі держави, які мають вплив на політичну і, особливо, озброєну опозицію, вжити цей вплив з метою негайного припинення вогню всіма сторонами, як це і передбачено планом Кофі Аннана».

Згідно з планом, протягом наступних 48 годин має відбутися припинення вогню між урядовими силами і повстанцями.

Західні країни протягом останніх днів висловлювали стурбованість тим, що сирійські урядові війська не були виведені з декількох міст до 10-го квітня, як передбачалося планом Аннана.

Речниця Держдепартаменту США Вікторія Нуланд оприлюднила раніше офіційну позицію Вашингтона з цього питання.

«Ми рішуче засуджуємо напади з боку сирійського режиму на біженців. Ми приєднуємося до заклику турецького уряду негайно припинити вогонь. Ці інциденти є ще одним свідченням того, що режим Асада не готовий до виконання зобов’язань, даних Кофі Аннану. Насильство не припинилося, воно активізувалося протягом останніх днів», – наголосила Нуланд.

Сирійські опозиціонери тим часом заявляли, що продовження обстрілів з боку сирійської армії змусить їх захищатися зі зброєю в руках. Противники сирійського режиму стверджують, що не володіють настільки ж потужними вогневими засобами, які використовує армія.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG