Доступність посилання

ТОП новини
29 жовтня 2020, Київ 13:18

Тимошенко вживала кокаїн? (європейська преса)


Прага – Деякі європейські видання звернули увагу на заяву депутата Верховної Ради України Юрія Болдирєва з Партії регіонів про те, що, мовляв, «є свідчення, що Тимошенко вживала кокаїн». У Європі оглядачі наголошують, що «влада в Україні після парафування угоди з ЄС посилює тиск на опозицію» та звертають увагу на досить нечітку позицію Брюсселя щодо «чесності майбутніх парламентських виборів в Україні». Європейська преса далі попереджає своїх футбольних фанів про небезпеки, які можуть чекати на них під час Євро-2012 в Києві, маючи на увазі активізацію підготовки до події з боку українських повій.

Чеська Lidove noviny звернула увагу на заяву в Києві депутата парламенту від правлячої Партії регіонів Юрія Болдирєва, який стверджує, що «є свідчення того, що Юлія Тимошенко нюхала кокаїн, а це здоров’я не додає». Також чеська газета зауважує, що Тимошенко категорично відмовлялася від проведення будь-якого аналізу крові не лише українськими медиками, а й навіть не захотіла давати кров для аналізу іноземним лікарям. Тут також згадано фрагмент розмови з журналістами колишнього міністра економіки уряду Тимошенко Богдана Данилишина, який на початку 2011 року отримав політичний притулок у Чехії, коли він, між іншим, сказав представникам ЗМІ: «Чув, що Тимошенко звинувачують у вживанні наркотиків. Хто б інший міг «зрадити Україну» без порції? Дехто п’є, інші беруть депресанти, а хтось кокаїн». Ці слова Данилишина газета назвала двозначними.

(ПРИМІТКА: Ще 10 вересня 2011 року «Українська європейська перспектива», яку очолює Богдан Данилишин, заперечила достовірність такої розмови з журналістами. Публікація під заголовком «Богдан Данилишин: газ, кокаин и две слабости Кремля» був опублікований 7 вересня 2011 року на інтернет-ресурсі «Регіон Київ Медіа».

«Оскільки редакція сайту не брала цього інтерв’ю та не узгоджували його публікацію, Українська Європейська Перспектива на чолі з Данилишиним Б.М. заявляють про неправдивість наявної в ньому інформації. Ми висловлюємо своє обурення у зв’язку із неправомірним розміщенням матеріалу, що компрометує як самого респондента, так і згаданих у інтерв'ю осіб», – було сказано в повідомленні.)

Ендрю Ретман, оглядач брюссельського видання EUObserver, наголошує, що після парафування угоди з ЄС «влада України посилює тиск на власну опозицію». Експерт вважає, що після парафування угоди про політичне і торгове партнерство з ЄС, явними є спроби влади Януковича «демонтувати головну партію опозиції». Тут також зазначено, що перспектива звільнення Тимошенко з ув’язнення віддаляється висуненням проти неї Генпрокуратурою нових кримінальних звинувачень, включно із розслідуванням можливої її причетності до вбивства депутата Євгена Щербаня у 1996 році, про що заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін заявив західним виданням. Ендрю Ретман також звертає увагу на погрози Генпрокуратури відкрити кримінальне впровадження проти заступника Тимошенко в БЮТ Олександра Турчинова та на обвинувальний вирок суду щодо ув’язнення на три роки ще одного міністра уряду Юлії Тимошенко – Георгія Філіпчука. Брюссельський оглядач також дивується, що ЄС не уточнив, чи означає майбутня оцінка чесності та прозорості парламентських виборів в Україні 28 жовтня лише обов’язковість чесного підрахунку голосів, чи також і обов’язкову участь у них Юлії Тимошенко разом з її політичною силою.

Ще одна відома чеська газета – iHNED – попереджає, що «до Євро-2012 готуються й українські повії». Видання наголошує – «українські повії поставилися до підготовки зустрічі з численними гостями Євро досить ґрунтовно». Тому, на думку газети з Праги, європейським футбольним фанатам варто пам’ятати і про наявність в українських повій ВІЛу чи СНІДу, а також те, що «чимало цих українських дівчат легкої поведінки й поняття не мають про стан свого здоров’я». Будьте обережні в «українському раю для секс-туристів», попереджає видання з Чехії. Також газета зауважує, що українська міліція досить жорстока до любителів випити та вміє вимагати хабарі практично в кого завгодно і виписувати штрафи практично ні за що. «З венеричними захворюваннями не ризикуйте, але зі штрафами на дрогах України можна спробувати. Україна того варта», – резюмує празьке видання. Хоча у форумі до статті чимало чехів самі називають попередження газети «перебільшенням» та стверджують, що повії, як в Чехії, так і в Україні, однакові. А хтось стверджує, що на власному досвіді (5 разів їздив автомобілем до України) переконався – залякування поліцією є дурнею, бо їздив українськими дорогами як хотів, десятки разів порушував і нічого від місцевої поліції не отримав. Не зупиняли і не штрафували.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (23)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG