Доступність посилання

ТОП новини

Новим полем битви між владою Росії і опозицією стала Астрахань


Підтримка акції опозиції в Астрахані набирає всеросійського масштабу
Прага – У Росії Астрахань стала новим полем битви між Кремлем та прихильниками опозиції. У цьому місті з півмільйонним населенням на Волзі близько двох десятків осіб голодують понад три тижні, протестуючи проти результатів виборів мера. На їхню підтримку проводять акції і в інших російських містах, до Астрахані з’їжджаються російські опозиціонери. В Астрахані у вівторок мітингували і прихильники влади.

По заяві екс-кандидата на посаду мера Астрахані, депутата «Справедливої Росії» Олега Шеїна порушено 5 адміністративних справ про порушення виборчого законодавства. Але обласна прокуратура заявляє, що не бачить порушень, за якими можна, як вимагають 20 голодуючих в Астрахані на чолі з Олегом Шеїним, скасувати вибори мера, котрі пройшли тут три тижні тому і офіційно нібито переміг представник «Єдиної Росії» Михайло Столяров.

У вівторок в Астрахані зібрався півторатисячний мітинг протесту на підтримку учасників голодування на чолі з Олегом Шеїним, які голодують вже три тижні. Стан окремих учасників акції досить складний.

До опозиції цього великого обласного центру Росії приєдналися у вівторок – відомий російський опозиційний блогер Олексій Навальний та лікар Єлизавета Глінка. Вони брали участь у мітингу та умовляли тих, хто є у важкому стані, припинити голодування на знак протесту. З

«Є багато людей, які беруть участь в акції і голодують вже 15-20, 22 дні. Це також, погодьтеся, не маленький термін. Є й ті, хто приєднався відносно нещодавно. На 7-й день самопочуття погіршується і окремі люди почали застосовувати корвалол, бо з серцем не все в порядку. Але свідомість у всіх абсолютно світла і настрій у всіх учасників бойовий», – сказав Радіо Свобода Олег Шеїн.

Разом з тим у вівторок в Астрахані по сусідству відбувався ще один мітинг – провладних «противників помаранчевих акцій». Між учасниками двох протилежних мітингів відбулися сутички, поліція намагалася запобігти цьому.


Акцію в Астрахані вже підтримують в Москві, Уфі

Акцію опозиції в Астрахані підтримали в Москві та інших містах Росії. Біля представництва губернатора Астраханської області в російській столиці близько 30 активістів по черзі тримали плакат із написом: «В Астрахані помирають люди!» Як тільки цей плакат взяв до рук лідер «Лівого фронту» Сергій Удальцов, його відразу ж затримала поліція і потім відпустила з попередженням про недопустимість порушення громадського порядку.

Голодування в Астрахані
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Також у Москві в будівлі видавництва «Вільна преса» шість осіб проводять голодування на знак солідарності з голодуючими в Астрахані. У вівторок також відбулася акція солідарності з астраханцями і в Уфі.

Тим часом Центрвиборчком Росії пропонує голодуючим припинити акцію і звернутися до суду. А сам Центрвиборчком планує озвучити свою позицію по цих виборах у середу. Лідер «Справедливої Росії» Сергій Миронов повідомив у своєму Twitter, що представники партії отримали доступ до відеозаписів результатів голосування на виборах мера Астрахані з усіх дільниць міста та використають їх для опротестування результатів у суді.

Політолог Микола Петров вважає, що це серйозний виклик для російської влади. «Є думка, що якщо сьогодні вони погодяться щодо Астрахані, то завтра буде багато подібних випадків», – каже він.

Четвертого березня на виборах мера Астрахані офіційно переміг представник «Єдиної Росії» Михайло Столяров із результатом у 60 відсотків голосів виборців, а кандидат «Справедливої Росії» Олег Шеїн набрав нібито 30 відсотків.

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG