Доступність посилання

ТОП новини

Україна підігрує «газовому» шантажу? (огляд преси)


Київ – Руками Конституційного Суду й ЦВК влада зменшує базу для підтримки опозиції на виборах – так газета «Україна молода» коментує рішення Конституційного Суду про заборону балотуватися до Верховної Ради одночасно в мажоритарному окрузі та за партійним списком. Експерт видання переконаний, що багатьом відомим опозиціонерам доведеться йти за списками, щоб забезпечити перемогу. Відтак влада матиме більше шансів на створення провладної більшості у Верховній Раді. Стаття називається «ОКРУГліть мій шанс до перемоги-2».

Кремль розраховує за допомогою вельми чутливої для України газової проблеми все ж як не пряником, то батогом заманити Україну в євразійський простір. Чи слід урядові підігрувати в цьому сусідам? Як стверджує газета «День», дехто в уряді погоджується з цим. Інакше там не стояло би питання про отримання двох мільярдів доларів у кредит в російського «Газпромбанку», що належить «Газпромові», для закупівлі російського газу. Мало того, що Україна платить за нього втридорога, то буде винна ще й відсотки. Тут би й придався транш МВФ, але влада, найімовірніше, до виборів не погодиться на його умову підвищити тарифи на газ для населення. Про те, чому, пояснюється в статті «Україна підігрує «газовому» шантажу?»

Уряд запропонував депутатам Верховної Ради збільшити цьогорічний бюджет на 33,35 мільярда гривень. Із цих грошей підвищуватимуть пенсії, зарплати та віддаватимуть знецінені вклади Ощадбанку. «Це все передвиборна пропаганда Партії регіонів», – переконує експерт «Газети по-українськи». Влада два роки звужували права людей – підняли пенсійний вік, обмежили пільги 16 категоріям громадян. А тепер згадали, що є й інші люди, окрім тих, що живуть у «Межигір’ї». Однак у цьому законопроекті урядовці не інформують про джерела, звідки візьмуть гроші. Найвірогідніше, влада змусить Нацбанк включити друкарський верстат. Про це наголошується в матеріалі «Перед виборами надрукують і 30, і 50 мільярдів».

У Києві нарахували 170 мільйонерів. Саме стільки людей подали декларацію про доходи, які перевищують мільйон гривень. Як інформують «Ізвєстія в Україні», від початку 2012 року декларації про майновий стан і доходи подали 22 тисячі киян. Вони поповнили бюджет столиці на 54 млн. гривень.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG