Доступність посилання

ТОП новини

Володимир В'ятрович: Про що розповідають архіви КДБ? (ВІДЕО)


Володимир В'ятрович
Київ – 11 квітня історик Володимир В'ятрович, який розсекретив колишні архіви КГБ, розповів про таємниці, десятиліттями закриті грифами секретності, про невідомі факти з історії України, як наше минуле приховували і як його фальшували.

Організатори публічної лекції Володимира В’ятровича – Центр досліджень визвольного руху та Polit.ua.
Особливістю будь-якого тоталітарного режиму є бажання його керівників контролювати всі сфери діяльності людини
Володимир В’ятрович

«Особливістю будь-якого тоталітарного режиму є бажання його керівників контролювати всі сфери діяльності людини і суспільства в цілому. Для цього потрібно мати максимум інформації про настрої населення, про зародження невдоволення, мати можливість локалізувати це невдоволення і знищити його носіїв. Ці завдання виконували функціонери органів безпеки режиму. Результатом їх діяльності стало безліч зібраних різноманітних свідоцтв, спостережень, компрометуючої інформації про осіб, які цікавили органи, інформації про діяльність тих чи інших організацій або неформальних об'єднань», – говорить дослідник.

«Органи» залишили після себе величезну кількість різноманітних вказівок, розпоряджень, наказів, які регламентували їх діяльність та забезпечували існування режиму, – продовжує В'ятрович. – Уся ця інформація протягом багатьох років збиралася у спеціальних архівних сховищах, доступ куди був суворо обмежений».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG