Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко пропонує оподатковувати нерухомість, враховуючи її ринкову вартість


Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко пропонує оподатковувати нерухомість, враховуючи її ринкову вартість. Про це він заявив журналістам.

«Я висловив зауваження, що ми не можемо зрівнювати і робити однаковими плату за квадратний метр житлової площі дорогих будинків у Конча-Заспі і будинках в селі в депресивних територіях, де вони нічого не коштують. Я виніс пропозицію, щоб ми обчислювали, виходячи з ціни будинку на цій території, а не просто брати квадратний метр, тому що я думаю, що це більш відповідатиме вирівнюванню соціальної несправедливості та скороченню різниці між бідними і багатими», – повідомив міністр.

Петро Порошенко розповів, що законопроектом «про податок на багатство» пропонується запровадити податок на об’єкти виробничого призначення, зернові токи, склади тощо, і разом з тим, поза оподаткуванням залишаються ювелірні вироби, дорогі годинники, дорогі автомобілі, що, на його думку, не відповідає заявленим цілям законопроекту.

Сьогодні Кабінет Міністрів ухвалив рішення доопрацювати проект закону про так званий «податок на багатство» з метою дотримання принципу соціальної справедливості. Як наголосив прем’єр Микола Азаров, розробники документа «спотворили» концепцію і зміст закону. «Ми закладали в нього не фіскальні завдання в першу чергу, а принцип соціальної справедливості: багаті повинні поділитися з суспільством тією частиною своїх доходів, які вони витрачають на розкіш. Тому не може бути й мови, щоб оподатковувати всі без розбору квартири завбільшки 120 квадратних метрів і будинки завбільшки 250 квадратних метрів, якісь сараї та гаражі», – заявив глава уряду.

13 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що необхідно переглянути податок на нерухоме майно і запровадити податок на багатство.
XS
SM
MD
LG