Доступність посилання

ТОП новини

Влада Чечні проводить кампанію проти пліток і чуток


Прага – Чечню цього тижня оголосили «Територією без пліток і чуток». Силами працівників Комітету у справах молоді в Грозному підготовлено наліпки із закликами, об’єднаними однією темою – «Ні пліткам!» та розпочалося їхнє розклеювання в автобусах, маршрутках, таксі у всіх районах і містах республіки. Хоча, як кажуть спостерігачі, така ініціатива влади, скоріше, має протилежний ефект.

Керівництво Чечні, зокрема, її лідер Рамзан Кадиров, придумали новий спосіб, як перетворити підвладну їм республіку в зразкову для проживання громадян. У ці дні різноманітний транспорт республіки обклеїли яскравими гаслами із закликами, об’єднаними спільною темою, коли громадянам Чечні радять відкривати їхні роти лише для того «якби лишень поїсти» та об’єднатися у боротьбі з чутками та дезінформацією, особливо, що стосується чільників у Грозному.

Сотні наклейок закликають людей закрити рота. Наприклад, на автомобілях, таксі, гасла попереджають: «Рулюйте із закритим ротом, далі доїдете», «Аллах проти пліток».

Організатори акції кажуть, що таксі й автобуси їхні головні помічники

Керівник організаційного відділу Чечні Ахметхан Макаєв заявив, що «керівництво республіки йде шляхом відновлення всіх сфер громадського життя» і «особливий акцент у кампанії проти чуток робиться на таксистів, бо розповсюдження дезінформації серед пасажирів, незнання ними правил дорожнього руху робить таксистів аморальними в очах суспільства». «Тому, – як каже Макаєв, – ми плануємо профілактичні бесіди з таксистами, розповсюдження серед них агітплакатів, які закликають до ввічливості та утримання від непотрібних розмов».
Те ж саме було і при Сталіні
мешканець Грозного

Очевидці у Грозному кажуть, що ця кампанія чимось нагадує ту, яка мала місце ще в часи Сталіна, коли закликали донести на сусіда та боятися шпигунів. Один з жителів столиці Чечні з цього приводу сказав Радіо Свобода: «Тут нічого нового немає, те ж саме було і при Сталіні, коли влада наполягала, щоб люди були насторожі і слухали, про що розмовляють сусіди. Ця кампанія проходить у такому ж напрямку. Люди праві, коли кажуть, що історія повторюється двічі – першого разу як трагедія, у в другому випадку – як фарс».

Лідер Чечні Рамзан Кадиров хоче покласти край масі анекдотів про його шикарний стиль життя і сумнівні звички, включно із відомою, за тими ж плітками, схильністю розпускати руки і бити своїх міністрів, зазначають оглядачі. Хоча з Грозного сьогодні розповідають, що, як виглядає, плітки про місцевих керівників із цієї кампанією лише посилилися.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG