Доступність посилання

ТОП новини

Луценка могли заразити гепатитом у СІЗО під час будь-яких маніпуляцій із кров’ю – адвокат


Київ – Юрій Луценко міг бути заражений гепатитом у слідчому ізоляторі під час будь-яких медичних маніпуляцій, пов’язаних із відбором у нього крові, заявив Радіо Свобода адвокат Ігор Фомін. Таким чином він прокоментував твердження представників Державної пенітенціарної служби, які наполягають на тому, що Юрію Луценку в СІЗО не робили переливання крові, а відтак, не могли його заразити.

Спосіб, яким чином до крові Юрія Луценка занесли вірус гепатиту достеменно не встановлений, повідомив його адвокат Ігор Фомін. Утім, принциповим є не спосіб зараження, а час, місце і сам діагноз, відзначив захисник.
Зараз його треба лікувати, а не якихось людей притягати до відповідальності
Ігор Фомін

«У нього неодноразово брали кров. Неодноразово. Сім або вісім разів робили різноманітні аналізи. Ми маємо лише факт, що 9 місяців тому було виявлено, що він хворий і, що 9 місяців його не лікували. Ми вважаємо, що то є ненормальним. Зараз у нас пріоритет, що його треба лікувати, а не якихось людей притягати до відповідальності», – сказав Фомін.

У крові Луценка лише один вірус і це не гепатит – Поляков

Колишньому міністрові внутрішніх справ буде надане усе необхідне лікування запевнив начальник управління охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення Державної пенітенціарної служби України Євген Поляков. Водночас, на його думку, Юрій Луценко практично здоровий, у нього не має не лише гепатиту, а й ніяких інших хвороб, каже головний тюремний лікар.

«Юрій Луценко проходив у нас дуже довге та детальне обстеження, щоб не було таких от спекуляцій. Він дійсно задавав кров на маркери. Там все негативне, крім одного вірусу, так званого TTV. Він присутній у 75 відсотків населення, ні про що не свідчить і ніколи не викликає ніяких захворювань», – наполягає Євген Поляков.

Дружина Луценка закликає не вірити заявам тюремників

Заявам представників пенітенціарної служби та медикам, які з нею співпрацюють, не можна довіряти, зауважила дружина засудженого екс-міністра внутрішніх справ Ірина Луценко в інтерв’ю Радіо Свобода. Вона сказала, що дізналася про зараження свого чоловіка гепатитом випадково, оскільки від них обох довго приховували справжній діагноз.

Коли Юру помістили у лікарню швидкої допомоги, я прийшла до нього на побачення і підійшла лікар, начальник відділення гострих отруєнь і попросили Луценка, що б він підписав заяву про те, що інформація про його стан здоров’я є конфіденційною, бо ж він мабуть знає, що в нього гепатит. То в документах супроводжуючих прийшло. Вона, читаючи історію хвороби, без задньої думки сказала про це. А для нас це шок, зазначила Ірина Луценко.

Ірина Луценко вважає, що її чоловіка навмисне не лікують з метою фізичного знищення. Вона заявила про намір звернутися до Генпрокуратури.

Тим часом, з умовами ув’язнення Юрія Луценка ознайомився уповноважений з прав людини федерального уряду Німеччини Маркус Льоніґ.

Німецький омбудсмен відвідав Лук’янівський СІЗО, де йому показали камеру, в якій утримувався колишній урядовець. Як пояснив пізніше сам Луценко, у приміщенні, яке показали німецькому правозахисникові, екс-міністр пробув всього два дні. Весь інший час, із грудня 2010 року і донедавна Юрій Луценко перебував у камері, в якій, за його словами, «туалетом слугувала дірка у підлозі». Німецький омбудсмен Маркус Льонінґ в четвер у Києві розповів, що екс-міністр не скаржився на умови утримання, пояснивши, що в такому стані перебувають ув’язнені всіх українських слідчих ізоляторів і цю проблему треба вирішувати системно.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG