Доступність посилання

ТОП новини

Світові лідери закликають владу Сирії повністю виконувати мирний план


Світові лідери закликають владу Сирію повністю виконати запропонований ООН мирний план. Дотепер офіційний Дамаск дотримується лише домовленості про припинення вогню.

Президенти США і Франції Барак Обама і Ніколя Саркозі в телефонній розмові наголосили, що Сирія має виконати шість пунктів плану спеціального посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана. Обама і Саркозі домовилися активізувати зусилля, щоб зупинити «жорстоке придушення» опозиції в Сирії.

Держсекретар США Гілларі Клінтон назвала угоду про припинення вогню лише першим кроком. Вона заявила, що режим президента Сирії Башара Асада повинен погодитися на політичні реформи і ймовірну передачу влади.

Раніше в четвер генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив у Женеві, що ситуація в Сирії стала спокійнішою, але весь світ налаштований скептично, оскільки режим президента Башара Асада вже багато разів не виконував свої обіцянки.

За підрахунками ООН, сирійські урядові війська вбили понад 9 000 осіб за рік кровопролитних зіткнень. Дамаск заявляє, що протестувальники вбили більше 2 600 солдатів і співробітників служб безпеки.
XS
SM
MD
LG