Доступність посилання

ТОП новини

США закликають звільнити Валерія Іващенка


Валерій Іващенко під час одного з судових засідань
Посольство США в Україні вважає вирок колишньому виконувачу обов’язків міністра оборони України Валерію Іващенку прикладом вибіркового правосуддя і закликає звільнити його. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті посольства.

«У зв’язку із засудженням колишнього виконувача обов’язків міністра оборони Іващенка ми глибоко розчаровані цим останнім прикладом вибіркового правосуддя в Україні і закликаємо до його звільнення, особливо з огляду на стан його здоров’я після 18 місяців досудового ув’язнення», – йдеться у повідомленні.

12 квітня Печерський райсуд Києва оприлюднив рішення у справі Іващенка, згідно з яким колишнього посадовця засуджено до 5 років позбавлення волі у справі щодо санації Феодосійського судно-механічного заводу. Суд також позбавив Іващенка 2-го рангу держслужбовця та права обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські посади в установах, підприємствах всіх форм власності протягом 3 років.

Вирок у справі Іващенка також розкритикував Гельсінський комітет. Згідно з його заявою, рішення «не є результатом чесного суду у правовій системі, яка поважає верховенство права та базові принципи прав людини». «У зв’язку з політичною ситуацією в Україні та ситуацією з верховенством права є сильна підозра в тому, що судовий процес є політично вмотивованим та вибірковим», – процитувало заяву інтернет-видання «Українська правда».
XS
SM
MD
LG